Notowania

Neumann przyznaje: Platforma jest podzielona. To dopiero początek

Nie można iść na wojnę z łukami, gdy wróg ma armaty.

Podziel się
Dodaj komentarz

Money.pl: Wygląda na to, że Platforma Obywatelska sama postawiła się pod ścianą. Chcieliście zakazu spotów i billboardów w kampanii wyborczej, a Trybunał Konstytucyjny orzekł inaczej. Co teraz zrobicie?

Sławomir Neumann, poseł PO: Mamy problem, mieliśmy specjalne spotkanie w tej sprawie. Część koleżanek i kolegów opowiada się jednak za spotami, a część jest przeciwko. Jesteśmy podzieleni, a ostatecznej decyzji jeszcze nie ma.

Pan jest za czy przeciw?

Ja jestem mimo wszystko za spotami i billboardami. Jeżeli nasi przeciwnicy idą na wojnę z armatami my nie możemy iść z łukami. Mimo że ostatecznej zgody nie ma, to jestem przekonany, że w tej kampanii będziemy mieli własne spoty i billboardy.

Mimo że są plastikowe i płytkie, a ich wykorzystywanie to wyrzucanie pieniędzy w błoto? To wasze argumenty.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/112/t124016.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/felieton/artykul/miskiewicz;wiemy;co;zrobi;platforma;czy;to;brak;honoru,27,0,878363.html) Miskiewicz: Wiemy, co zrobi Platforma. Czy to brak honoru?
Podtrzymuję te oceny. Spotowe i billboardowe kampanie wynaturzyły nasza politykę. Trudno na płachcie papieru czy w kilkusekundowym filmiku pokazać ludziom program. Te kampanie sprowadzają polityków do poziomu proszku do prania. Uważam jednak, że by mieć szanse w sytuacji gdy PiS i SLD się nimi posługują na szeroką skalę, my nie możemy rezygnować.

Może jednak teza, której się trzymacie, ze kampania spotowa i billboardowa jest niemerytoryczna, jest fałszywa. W krótkiej formie można przecież przekazać ludziom to co chce się dokonać.

Na pewno nie w taki sposób, w jaki robi to PiS. Te sztuczne, nieprawdziwe filmiki, czy fałszywy obraz swojego prezesa, który znów próbują wcisnąć ludziom. To jest właśnie doskonały przykład marnowania publicznych pieniędzy. Oni nie przekazują nic pozytywnego, tylko negują i oczerniają.

Robiliście tak samo przed czterema laty. Straszyliście ludzi PiS-em.

To był błąd. Uważam, ze tego typu kampanii nie powinniśmy prowadzić.

Jak w takim razie będzie wyglądała wasza kampania? Nie będziecie odpowiadać na ataki?

[ ( http://static1.money.pl/i/h/193/t137921.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/po;wstrzymuje;kampanie;dla;czystosci;regul,240,0,877040.html) Plakaty PO znikną z ulic. Co z PiS?
Na ataki odpowiemy, ale będzie to pozytywny przekaz. Jak PiS zarzuca nam, że nie spełniamy tego co obiecaliśmy w poprzedniej kampanii, to my pokażemy, że jest inaczej. Ludzie przecież widzą ile wokół nich się zmienia, ile się buduje, ile powstaje miejsc pracy, jak rosną płace na przykład nauczycieli. Pewnie, że opozycja może powiedzieć, że można było zrobić więcej, czy zaproponować większe podwyżki. My jednak pokażemy, że zrobiliśmy to co w kryzysowych warunkach dało się zrobić.

Pokażecie rozgrzebane drogi i to o ile wzrosły ceny?

Przyznaję, że obiecaliśmy ponad 2 tysiące kilometrów autostrad, a zrobiliśmy ponad tysiąc, ale przynajmniej się do tego przyznamy i wytłumaczymy dlaczego tak jest. Co do cen, to wzrostem realnym płac możemy się tylko chwalić. Polacy zdają sobie sprawę z tego, że jesteśmy w trakcie wielkiej przebudowy, my po prostu to podsumujemy.

Zobacz jak będzie wyglądała kampania Platformy Obywatelskiej

Z tego co Pan mówi, to szykuje się dość nudna kampania w waszym wykonaniu. Może poza tym optymistycznym przekazem, przydałoby się uderzyć w piersi, a jest za co. Afera hazardowa, podwyżka podatków czy porażka z jednym okienkiem.

Nie będziemy unikać trudnych tematów, jak trzeba będzie uderzymy się w piersi. Myślę jednak, że lista naszych dokonań jest dłuższa od listy rzeczy, których nam się nie udało zrobić. Pierwsze z brzegu to jednak przyśpieszenie budowy dróg, rozpoczęcie reformy systemu emerytalnego, edukacji czy uzawodowienie armii. To będziemy pokazywać.

Kiedy wystartujecie z kampanią? PiS i SLD nie czekają, zasypali Polskę billboardami, a partia Jarosława Kaczyńskiego emituje kolejne spoty w radiu i telewizji.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/106/t124010.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/felieton/artykul/chocholowski;reklamy;kielbasy;z;wiejskiej;uratowane,148,0,877716.html) Chochołowski: Reklamy kiełbasy z Wiejskiej uratowane
My, w przeciwieństwie do nich, nie będziemy łamać prawa. Kampanię medialną rozpoczniemy zgodnie z prawem, czyli z początkiem września. Mieliśmy to zrobić już 13 lipcam ale wstrzymaliśmy ją po komunikacie Państwowej Komisji Wyborczej, która stwierdziła, że te wszystkie kampanie informacyjne to omijanie prawa.

Nie boicie się, że konkurenci was przeskoczą, oni nie czekają na wrzesień. Do tego wasz koalicjant - PSL, zaczyna was podgryzać i wytyka zwlekanie z publikacją raportu smoleńskiego.

Raport ukaże się kiedy będzie przetłumaczony. Nie boimy się tego co robią i mówią nasi konkurenci. Polacy mają swój rozum i są w stanie sami ocenić co się wokół nich dzieje. Nie kupią oczerniającej propagandy.

A propos propagandy, co będzie waszym hasłem przewodnim w kampanii? Czym chcecie przekonać Polaków?

Naszym głównym hasłem będzie: Polska w budowie. Właśnie pod nim pokażemy to co udało się zrobić.

A do września nic?

Przez wakacje będziemy jeździć po Polsce i spotykać się z ludźmi. Twarzą w twarz będziemy ich przekonywać.

Czyli kiełbaski wyborcze?

Nie chodzi o festyny, nie zamierzamy ich organizować. Chcemy jak najwięcej rozmawiać.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/11/t116491.jpg ) ] (http://e-prawnik.pl/wiadomosci/informacje/zobacz-jak-zmienia-sie-tegoroczne-wybory.html) Nie głosujesz? Ten wyrok i tak cię dotyczy Wyrok Trybunału Konstytucyjnego rozstrzygnął, jak będą wyglądać tegoroczne wybory.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/237/t152813.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ranking;zaufania;do;politykow,215,0,878295.html) Ranking zaufania. Platforma bierze wszystko Według najnowszego sondażu CBOS, liderem rankingu zaufania do polityków jest prezydent Bronisław Komorowski - ufa mu 66 proc. badanych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/148/t90772.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/biuro;sld;odwiedzisz;w;second;life,113,0,867953.html) Biuro SLD odwiedzisz w Second Life SLD podwaja swoje wysiłki w przygotowaniu kampanii internetowej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/59/t152891.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/wyrok;trybunalu;spoty;i;billboardy;zostaja,146,0,877458.html) Wyrok Trybunału: Spoty i billboardy zostają Sędziowie ogłosili wyroki w sprawie nowego Kodeksu Wyborczego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/101/t124005.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/felieton/artykul/zwolinski;czym;tusk;i;kaczynski;przebija;loda,87,0,876375.html) Zwoliński: Czym Tusk i Kaczyński przebiją loda? Solidarność wie, że w czasie kampanii wyborczej tylko frajerzy siedzą cicho.
Tagi: wybory 2011, kampania, wiadomości, wywiad
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz