Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nie będzie spotkania pielęgniarek z premierem

0
Podziel się:

Nie dojdzie do planowego spotkania premiera Jarosław Kaczyńskiego z pielęgniarkami. Do spotkania miało dojść w południe w Centrum Dialogu Społecznego.

Nie będzie spotkania pielęgniarek z premierem
(PAP/ Radosław Pietruszka)

*Nie dojdzie do planowego spotkania premiera Jarosław Kaczyńskiego z pielęgniarkami. Do spotkania miało dojść w południe w Centrum Dialogu Społecznego. *

Rano Jan Dziedziczak poinformował, że Komisja Trójstronna po kilkugodzinnych negocjacjach przekonała pielęgniarki, okupujące jedno z pomieszczeń w Kancelarii Premiera, by opuściły rządowy gmach i przystały na propozycję podjęcia rozmów w Centrum Dialogu.

W rozmowach z Jarosławem Kaczyńskim, według rzecznika rządu, miałyby uczestniczyć zarówno pielęgniarki okupujące od przedwczoraj Kancelarię Premiera jak i siostry protestujące przed Kancelarią.

Dziedziczak zaznaczył, że główne spotkanie, na którym poruszone zostaną merytoryczne kwestie związane z sytuacją w służbie zdrowia, zaplanowane jest na poniedziałek.

Według Ireny Orzechowskiej, ze Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych, nie było jednoznacznej informacji o zgodzie na negocjacje, ani od Komisji Trójstronnej, ani od pielęgniarek okupujących Kancelarię Premiera.

Pielęgniarki zapowiadały wcześniej, że nie opuszczą Kancelarii, dopóki nie otrzymają gwarancji wynagrodzenia na poziomie 3 tysięcy złotych.
Przed Kancelarią Premiera ciągle koczuje kilkaset pielęgniarek z całej Polski.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)