Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nie ma chętnych na akcje Warsu

0
Podziel się:

Nie odbędzie się zaplanowana na jutro aukcja należących do Skarbu Państwa akcji warszawskiej spółki Wars.

Nie ma chętnych na akcje Warsu
(pkp.pl)
bEsjRmmt

Nie odbędzie się zaplanowana na środę aukcja należących do Skarbu Państwa akcji warszawskiej spółki Wars, która świadczy usługi gastronomiczne w pociągach - poinformował resort skarbu. Inwestorzy nie złożyli żadnych ofert.

Resort chciał sprzedać walory stanowiące ponad 42 proc. kapitału zakładowego Warsu. Cena wywoławcza akcji warszawskiej firmy wynosiła ponad 11,7 mln zł, a wadium uprawniające do udziału w aukcji - 1 mln zł.

Obecnie Skarb Państwa ma ok. 49 proc. akcji Warsu, natomiast PKP Intercity - 50,02 proc. walorów spółki.

bEsjRmmv

To była kolejna próba sprzedaży akcji Warsu. MSP informowało w połowie lutego, że chce sprzedać 8 marca na aukcji walory tej spółki. Inwestorzy nie złożyli jednak żadnych ofert.

Firma świadczy usługi gastronomiczne w wagonach restauracyjnych i barowych należących do spółki PKP Intercity. Wars obsługuje pasażerów podróżujących wagonami sypialnymi oraz z miejscami do leżenia. W ramach współpracy z kolejami niemieckimi i austriackimi firma obsługuje m.in. podróżnych w pociągach Eurocity, a także na trasach z Wiednia do Warszawy, Belgradu i Bukaresztu.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/163/t96163.jpg ) ] (http://moto.money.pl/wiadomosci/infrastruktura/artykul/drogi;zamiast;torow;unia;niechetna,205,0,804045.html) Drogi zamiast torów. Unia niechętna Dotychczasowe rozmowy i argumenty przedstawicieli władz w Warszawie nie przekonały Brukseli.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/222/t133854.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/nowy;rozklad;jazdy;znikaja;pociagi,131,0,785795.html) Nowy rozkład jazdy. Znikają pociągi W Polsce na jednego pracownika kolei przypada 2 tys. pasażerów. W Czechach 4 tys, a w Niemczech 8 tys.
bEsjRmmW
wiadomości
kraj
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)