Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nie ma postępu w negocjacjach. Kolejarze pewni swego

0
Podziel się

Nie osiągnięto postępów w negocjacjach, jednak związkowcy są przekonani, że wieczorem uda im się podpisać porozumienie.

Nie ma postępu w negocjacjach. Kolejarze pewni swego
(PAP/Andrzej Grygiel)
bDIjKZQl

**Kolejna runda negocjacji między związkami zawodowymi a zarządem Przewozów Regionalnych, która odbyła się przed południem w Sejmie, nie przyniosła porozumienia.

Ogłoszono przerwę, pracują zespoły robocze. W rozmowach uczestniczył minister infrastruktury Cezary Grabarczyk. Jak nieoficjalnie dowiedziała się PAP, nie osiągnięto postępów w negocjacjach, jednak związkowcy są przekonani, że jeszcze dziś wieczorem uda im się podpisać satysfakcjonujące ich porozumienie.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/4/t154628.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/strajk;na;kolei;ile;zarabiaja;kolejarze,104,0,892008.html)Zobacz, ile zarabiają kolejarze
Wczoraj związkowcy zorganizowali 24-godzinny strajk - na trasy nie wyjechały niemal wszystkie pociągi PR. W czasie protestu zaproponowali zarządowi dalsze rozmowy, na co zgodziła się prezes PR Małgorzata Kuczewska-Łaska.

bDIjKZQn

Związkowcy podkreślają, że akcja protestacyjna jest zawieszona do 24 sierpnia, w razie braku porozumienia zostanie jednak odwieszona na dwie doby.

Spór w PR dotyczy płac oraz kwestii sposobu działania spółki. W swojej ostatniej propozycji z wtorku zarząd Przewozów Regionalnych zaproponował 280 złotych podwyżki - czyli tyle, ile chcieli związkowcy. Jednak domagali się oni takiej podwyżki w dwóch ratach - 120 zł od sierpnia 2011 - na co PR się już zgodziło - oraz w drugiej racie, najpóźniej do lipca 2012 r.

PR zaproponowały, że po pierwszej, zatwierdzonej już racie podwyżki, kolejna - w kwocie średnio 100 zł, zostanie wypłacona od września 2012 roku, a w trzy miesiące później nastąpi podwyżka o 60 złotych.

Związkowcy domagali się też zmiany sposobu działania spółki. Niektóre z tych postulatów, m.in. nie udostępnianie taboru spółkom regionalnym czy wstrzymanie planowanych wypowiedzeń zarząd zadeklarował się spełnić.

bDIjKZQt
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/122/t154746.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/grabarczyk;wierzy;w;kompromis;w;rozmowach;ze;zwiazkami,52,0,892980.html) Grabarczyk wierzy w kompromis w rozmowach ze związkami -_ Zawsze będę się czuł odpowiedzialny za sektor kolei, ale w tym sporze rząd nie jest stroną _ - mówi minister.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/5/t154629.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kolejarze;beda;rozmawiac;jesli;nie;bedzie;porozumienia;znowu;zastrajkuja,254,0,892670.html) Będą rozmawiać. Albo zgoda, albo znowu strajk Jeśli zarząd Przewozów Regionalnych nie dogada się ze związkowcami, kolejny paraliż dotknie kolej już za...
[ ( http://static1.money.pl/i/h/137/t137353.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/jutro;strajk;generalny;na;kolei,28,0,891932.html) Jutro strajk generalny na kolei O północy rozpocznie się 24-godzinny protest - zapowiedzieli przedstawiciele związków zawodowych Przewozów Regionalnych. Kolejarze nie doszli do porozumienia z zarządem spółki.
bDIjKZQO
Źródło:
KOMENTARZE
(0)