Notowania

autostrada
16.11.2012 19:40

Nie zapłacili im za budowę autostrad. Teraz dostaną 434 mln złotych

Podwykonawcy otrzymali od GDDKIA zapłatę w ramach tzw. solidarnej odpowiedzialności określonej w kodeksie cywilnym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Szelag/Reporter)

Ponad 434 mln złotych otrzymali od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przedsiębiorcy, którym generalni wykonawcy nie zapłacili za wykonaną pracę przy budowie dróg - poinformowała GDDKiA.

Jak poinformowała w piątkowym komunikacie Dyrekcja, podwykonawcy otrzymali od GDDKIA ponad 402 mln zł w ramach tzw. solidarnej odpowiedzialności określonej w kodeksie cywilnym. Pozostałe pieniądze, czyli ponad 32 mln złotych wypłacono im na podstawie specustawy z czerwca tego roku.

_ - W ramach specustawy z 28 czerwca dokonano wypłaty zaliczek na podstawie 232 zgłoszeń na kwotę ponad 32 mln złotych _ - poinformowała GDDKiA.

Dyrekcja wskazała, że do wszystkich oddziałów GDDKiA wpłynęło do tej pory łącznie 1035 zgłoszeń od poszkodowanych przedsiębiorców na kwotę blisko 440 mln zł. _ - Pozytywnie rozpatrzono 232 zgłoszenia, odrzuconych zostało 228 na kwotę ponad 160 mln złotych. Pozostałe 575 zgłoszeń na kwotę prawie 220 mln złotych jest w trakcie rozpatrywania _ - czytamy w komunikacie.

Dzięki uchwalonej w czerwcu przez Sejm specustawie o spłacie niektórych niezaspokojonych należności, poszkodowani przedsiębiorcy mogą się zwrócić o wypłatę pieniędzy do generalnego dyrektora dróg krajowych i autostrad. GDDKiA dochodzi z kolei pieniędzy od wykonawców, którzy nie zapłacili. Pieniądze wypłacane poszkodowanym firmom pochodzą z Krajowego Funduszu Drogowego.

Czytaj więcej w Money.pl
Ledwo wybudują autostradę, zaraz się rozsypie Ekstremalne tempo budowy autostrady A2 ze Strykowa do Konotopy może wpłynąć negatywnie na jakość tej drogi.
Ważne informacje ws. autostrady A2 Kierowcy mogą jeździć już całą szerokością autostrady A2 między Łodzią a Warszawą.
Wypłatami uratują sytuację na autostradzie? Porozumienie w tej sprawie zaproponowano przedstawicielom wykonawcy, czyli irlandzkiej grupy SRB. Według GDDKiA zostało ono przez SRB wstępnie zaakceptowane.
Tagi: autostrada, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz