Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Hubert : Orzechowski
|

Niemal połowa kryptowalut z 2017 roku to porażka. Jest tego solidny powód

6
Podziel się:

Nie milkną echa zeszłorocznego krachu na rynku bitcoina. Teraz okazuje się, że w fatalnym stanie są ICOs.

Przyczyny porażek ICOs są tak naprawdę prozaiczne.
Przyczyny porażek ICOs są tak naprawdę prozaiczne. (AP Photo/Richard Drew)

Nie milkną echa zeszłorocznego krachu na rynku bitcoina. Teraz okazuje się, że w fatalnym stanie są ICO.

ICO, czyli z angielskiego Initial Coin Offering, to jeden ze sposobów pozyskiwania finansowania przez nowe firmy czy startupy. Jest on ściśle powiązany z rynkiem kryptowalut. ICO jest zwykle ogłaszane na forach bądź grupach, które skupiają graczy na rynku wirtualnych pieniędzy. Potencjalnym inwestorom jest przedstawiany pomysł i dokumentacja projektu nowego środka płatniczego. Chętni do zainwestowania w nową kryptowalutę mogą wesprzeć ich twórców w bitcoinach. Najbardziej znanymi nowymi kryptowalutami, które zaczynały od ICO, są Etherum czy Mastercoin.

Jest też jednak druga strona medalu. Jak się okazuje, aż 46 proc. z 902 ubiegłorocznych ICO okazało się porażką. Powody są różne. Jedne z nich są bardzo prozaiczne. 142 z nich po prostu nie zdołała zebrać wymaganego finansowania (innymi słowy, nie przekonała inwestorów do swojej idei). Ale aż 276 okazało się po prostu oszustwem lub zniknęło z sieci.

Zobacz także: Wystarczyło jedno zdanie i przyszłość polskiej kryptowaluty wisi na włosku

Ekspertów zaistniała sytuacja za bardzo nie dziwi. Część z projektowanych, nowych kryptowalut miała być bowiem powiązana z konkretnymi branżami, co w naturalny sposób ograniczało grono jej odbiorców. Przykładem jest choćby projekt kryptowaluty zaprezentowany przez Kodaka. Miała ona ułatwić fotografom i agencjom prasowym kontrolę nad prawami autorskimi do zdjęć.

Przy inwestycjach w kryptowaluty należy pamiętać o stosowaniu takich samych zasad, jak przy lokowaniu środków w inne inwestycjach – nie przeznaczać na nie więcej pieniędzy, niż jesteśmy w stanie pozwolić sobie stracić.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(6)
abc
5 lata temu
Z krypto jest taki problem że to loteria/hazard a nie inwestycja. Są sytuacje że zarabiasz (wirtualnie) i zarabiasz i wystarczy iskra aby trend się odwrócił i aby ten (wirtualny) zarobek stracić.
Propagandzist...
5 lata temu
Ktoś, kto 2 lata temu wydał 10 000 zł na BTC ma teraz 260 000 zł. Po "pęknięciu banki". :P
123
5 lata temu
A ja bedę dywersant! I podawał będę pozytywne info! Np. - w iągu ostatnich 3 dni cena BTC wzrosła o 11% a od załamania w grudniu - o 78%.
123
5 lata temu
Nie kupujcie krypto. krypto są złe. Tylko tacy źli ludzie jak ja zarabiają na nich. Nie kupujcie krypto.
pp
5 lata temu
Nie możecie zainwestować w inne foto maklera, tylko od 10 lat dajecie to samo pod połowa newsów?