Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Niemcy chcą więcej wydawać na armię

5
Podziel się:

Niemiecka kanclerz Angela Merkel zapowiedziała znaczące podniesienie nakładów na obronność. Niemcy wydają na armię 1,2 proc. swojego PKB. Na podniesienie wydatków na nalegać Ameryka.

Niemcy chcą więcej wydawać na armię
(Guido Kirchner/ PAP/DPA)
bEJIlvpN

Niemiecka kanclerz Angela Merkel zapowiedziała znaczące podniesienie nakładów na obronność. Niemcy wydają na armię 1,2 proc. swojego PKB. Na podniesienie wydatków nalegają Stany Zjednoczone.

Jak donosi Reuters, słowa o podniesieniu nakładów na armię miały paść na spotkaniu pani kanclerz z młodzieżówką jej partii. Merkel mówiła o swojej rozmowie z prezydentem USA Barackiem Obamą, który miał jej powiedzieć, że nie może być tak, że Stany Zjednoczone wydają na obronność 3,4 procent swojego PKB, podczas gdy Niemcy - bliski sojusznik w NATO - przeznacza na ten cel zaledwie 1,2 procent PKB. NATO zaleca,żeby kraje Sojuszu wydawały na armię 2 proc. PKB.

Merkel nie ujawniła, o ile chce podnieść nakłady na armię. - Żeby z 1,2 proc. PKB dojść do 2 proc. musimy zwiększyć je o ogromne sumy - powiedziała jedynie.

bEJIlvpP

W tym roku największa europejska gospodarka wydała na wojsko 34,3 mld euro. Cel 2 proc. PKB byłby spełniony, gdyby Niemcy wydawali jeszcze o około 20 mld euro rocznie więcej.

bEJIlvqq
wiadomości
gospodarka
najważniejsze
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(5)
Loki
5 lata temu
PO/PSL wydawali 1 400 milionów rocznie na katechetów. Setki milionow na górników, czas z tym skończyć.
BasiaK
5 lata temu
A na jednego górnika?
Nikt.
5 lata temu
Jak mają się zbroić się Niemcy jeżeli są w niewoli Amerykańskiej od 1945 roku?
bEJIlvqr
Nikt.
5 lata temu
Jak mają się zbroić się Niemcy jeżeli są w niewoli Amerykańskiej od 1945 roku?
Jaro
5 lata temu
No nie kuźwa maciar tylko nie z upowcami ja z takiego szamba się wypPISuje (se nochal napraw)