Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Niemcy przekonani, że Grecja bez przyszłości w euro

0
Podziel się:

Dwie trzecie Niemców (68 proc.) uważa, że Grecja nie ma przyszłości w strefie euro.

Niemcy przekonani, że Grecja bez przyszłości w euro
(solidnet_photos/CC/Flickr)
bFdUfpCd

Dwie trzecie Niemców (68 proc.) uważa, że Grecja nie ma przyszłości w strefie euro - wynika z sondażu opublikowanego przez tygodnik _ Focus _.

Na pytanie: _ Czy pana/pani zdaniem Grecja ma jeszcze przyszłość w strefie euro? _ 68 proc. z 1007 ankietowanych odparło, że nie, a tylko 27 proc., że tak.

Sondaż przeprowadzono w środku tygodnia, czyli zanim premier Grecji Jeorjos Papandreu wycofał się ze swej poniedziałkowej zapowiedzi, że przeprowadzi referendum w sprawie nowego międzynarodowego pakietu pomocowego dla swego kraju. Przywódcy europejscy wspominali wówczas bardziej otwarcie o ewentualności wyjścia Grecji ze strefy euro.

bFdUfpCf

Z innego sondażu, opublikowanego przez niedzielny tygodnik _ Bild am Sontag _, wynika zaś, że 71 proc. Niemców chciałoby, aby się z nimi konsultowano w razie podejmowania nowej, ważnej decyzji na temat strefy euro, jeśli dotyczyłaby ona Niemiec.

Czytaj więcej o kryzysie zadłużenia
[ ( http://static1.money.pl/i/h/222/t178654.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/waza;sie;losy;strefy;euro;decyzji;nie;bedzie,118,0,951670.html) Przecieki ze szczytu: Bez konkretów przez Grecję Ostateczna decyzja prawdopodobnie rozbija się o to, jak dużą część długu Grecji umorzyć.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/161/t180641.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/niemcy;groza;grekom;jak;nie;wypelna;obietnic;to;,0,0,956160.html) Niemcy grożą Grekom. Albo referendum albo... _ Grecy igrają z ogniem _. Będzie ultimatum dla Aten?
[ ( http://static1.money.pl/i/h/5/t175877.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/bedzie;przelom;w;sprawie;ratowania;europy;politycy;ujawniaja;co;myslia,147,0,946323.html) Będzie zgoda w sprawie ratowania Europy? Ważą się losy pomocy dla bankrutującej Grecji i zagrożonych banków. Jacek Rostowski ujawnia w jakiej sprawie się dogadano.
bFdUfpCG
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)