Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Niemiec porwany ponad dwa lata temu w Pakistanie jest na wolności

0
Podziel się:

Jak podał Bild, uwolniony Niemiec został przekazany w Kabulu żołnierzom KSK, którzy mieli za zadanie uwolnienie go bez użycia siły.

Niemiec porwany ponad dwa lata temu w Pakistanie jest na wolności
(Polaris/East News)

Niemiec porwany dwa i pół roku temu przez talibów w Pakistanie został uwolniony na terenie Afganistanu - poinformował dziś niemiecki MSZ. Według Bilda w akcji uczestniczyli niemieccy antyterroryści z elitarnej jednostki KSK.

Jak podał _ Bild _, uwolniony Niemiec został przekazany w Kabulu żołnierzom KSK, którzy mieli za zadanie uwolnienie go bez użycia siły. Nie wiadomo, w jakich okolicznościach doszło do zwolnienia zakładnika.

Pracownik humanitarnej organizacji Welthungerhilfe (Pomoc dla głodujących na świecie) został porwany wraz z włoskim kolegą 19 stycznia 2012 roku we mieście Multan na wschodzie Pakistanu. Obaj Europejczycy brali udział w akcji pomocy ofiarom powodzi, która nawiedziła Pakistan w lecie 2010 roku. Nie wiadomo, co stało się z Włochem.

Porywacze - pakistańscy talibowie - przekazali uprowadzonych innym grupom związanym z siecią terrorystyczną Al-Kaida.

Według MSZ w Berlinie uwolniony jest po opieką niemieckiego rządu. Jest w dobrym stanie. Do pomyślnego zakończenia porwania przyczynili się zagraniczni partnerzy. Nie wiadomo, czy zapłacono okup.

W nagraniu wideo, które pojawiło się w lutym zeszłego roku, wówczas 59-letni porwany apelował do kanclerz Angeli Merkel o pomoc.

Z informacji przekazanych przez ekstremistów w styczniu zeszłego roku wynika, że porywacze domagali się okupu w nieznanej wysokości oraz zwolnienia z pakistańskiego więzienia towarzyszy broni.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)