Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Niemiecki przemysł pozytywnie zaskakuje

0
Podziel się:

Choć produkcja jest aż o prawie 13 proc. niższa niż rok temu, to z miesiąca na miesiąc rośnie.

Niemiecki przemysł pozytywnie zaskakuje
(GM Corp/CC)

Produkcja przemysłowa w Niemczech we wrześniu wzrosła o 2,7 proc. w ujęciu miesięcznym, po wzroście w sierpniu o 1,8 proc. - poinformowało niemieckie Ministerstwo Gospodarki i Pracy.

Analitycy spodziewali się mdm wzrostu produkcji o 1 proc. W ujęciu rocznym produkcja przemysłowa spadła we wrześniu w Niemczech o 12,9 proc., po uwzględnieniu dni roboczych. Tu analitycy oczekiwali spadku o 14,4 proc.

_ __ - Ożywienie w niemieckim przemyśle następuje dużo szybciej niż się spodziewano _ - zwraca uwagę Carsten Brzeski, ekonomista ING Groep w Brukseli.

Niemiecki rząd podwyższył w połowie ub. miesiącu swoje prognozy PKB na 2010 r. do wzrostu o 1,2 proc. wobec spadku w 2009 o 5 proc

Niemiecka gospodarka wzrosła prawdopodobnie w III kw. 2009 o 0,75 proc. - ocenił na początku października Axel Weber, prezes Bundesbanku.

Więcej informacji o kondycji niemieckiej gospodarki
*1,3 biliona euro na wschodnie landy Niemiec * Po zjednoczeniu władze Niemiec zainwestowały w odbudowę wschodniej części kraju 1 bilion 300 miliardów euro. Tak wynika z raportu przygotowanego na zlecenie niemieckiego ministerstwa finansów.
*Protesty w niemieckich zakładach Opla * Tysiące pracowników niemieckich zakładów motoryzacyjnych Opel protestuje przeciwko decyzji właściciela, amerykańskiego koncernu General Motors, który zrezygnował ze sprzedaży spółki.
*Bezrobocie w Niemczech nieoczekiwanie spadło * Liczba bezrobotnych w Niemczech nieoczekiwanie spadła w październiku o 118 tys. i wyniosła 3,229 mln - podała Federalna Agencja Pracy w Norymberdze.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)