Notowania

Niespodziewane wyniki Tesli. Występ Muska ze skrętem nie zaszkodził

Dopiero po raz trzeci w historii swoich notowań na giełdzie Tesla odnotowała kwartalny zysk. Poprzednio taka sytuacja miała miejsce trzy lata temu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(YouTube / Joe Rogan)
Miliarder zasłynął publicznym spaleniem skręta w czasie jednego z talk show w USA.

W trzecim kwartale tego roku amerykański producent samochodów elektrycznych uzyskał przychód w wysokości 312 mln dolarów. To oznacza wynik 2,9 dolara za akcję. Co warto podkreślić, inwestorzy przewidywali stratę 19 centów na akcji.

Oczywiście ten wynik miał swoją cenę. Nie chodzi tylko o doskonałe wyniki sprzedaży, np. Modelu 3, reklamowanego jako najbardziej dostępny z produktów Tesli. Firma przeszła też sporą restrukturyzację.

Darmowa komunikacja miejska w każdym polskim mieście? Dzięki elektromobilności

Model 3 to obecnie najbardziej dochodowy model samochodu sprzedawany USA. W specjalnym liście do inwestorów Elon Musk i dyrektor finansowy Tesli Deepak Ahuja. Musk pochwalił się wynikiem na Twitterze. „Wielkie podziękowania dla udziałowców i fanów Tesli. Nie bylibyśmy w tym miejscu bez Was” – napisał.

Przypomnijmy, że miesiąc temu Elon Musk został zmuszony, aby ustąpić ze stanowiska szefa Tesli. Stało się tak po tym, jak Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd oskarżyła go o spekulację na akcjach Tesli. Chodzi o słynny wpis na Twitterze, w którym miliarder zasugerował zdjęcie spółki z giełdy. Odpowiednik naszej Komisji Nadzoru Finansowego, złożył skargę na działania szefa Tesli. Firma musiała zapłacić 20 mln dolarów kary.

Wcześniej miliarder zasłynął publicznym spaleniem skręta w czasie jednego z talk show w USA.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: elon musk, tesla, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-10-2018

PytekHiszpania nie ma obowiązku powiadamiania naszego kraju o śmierci obywateli polskich w Hiszpanii. S. O. S. To jest skandal. Tysiące Polaków zaginionych … Czytaj całość

26-10-2018

Kuki1. Reklamowany? Gdzie autor widział jakąkolwiek reklamę Tesli? 2. Spaleniu skręta? Najwyraźniej autor nie oglądał rzeczonego wywiadu. Ciężko to co … Czytaj całość

27-10-2018

BTTSPrzychód czy zysk?

Rozwiń komentarze (4)