Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
stosunki usa-chiny
20.09.2012 11:18

Niewiele wskórał w sprawie hakerów

Szef Pentagonu chciał wyjaśnić sprawę ataków na amerykańskie firmy. Mógł tylko zwiedzić dwa chińskie okręty marynarki wojennej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Xinhua / eyevine/EAST NEWS)

Szef resortu obrony USA Leon Panetta, przebywający z wizytą w Chinach, miał okazję zwiedzić dwa okręty marynarki wojennej ChRL. * *Ujawnił, że przy każdej okazji podnosił niepokojącą Waszyngton kwestię chińskich ataków hakerskich na amerykańskie firmy i na portale rządu USA.

Gdy Panetta wizytował fregatę _ Yantai _, która powróciła właśnie z Zatoki Adeńskiej, gdzie chroniła statki handlowe przed piratami, oraz okręt podwodny z napędem konwencjonalnym _ Wielki Mur 197 _, reporterów chińscy gospodarze zaprosili na piwo w pobliskim browarze Tsingtao.

Zwiedzanie okrętów było ostatnim punktem trzydniowej wizyty Panetty w Chinach. Szef Pentagonu rozmawiał z chińskimi dowódcami wojskowymi i przywódcami politycznymi.

Panetta ujawnił, że przy każdej okazji podnosił niepokojącą Waszyngton kwestię chińskich ataków hakerskich na amerykańskie firmy i na portale rządu USA. Dodał, że uzyskał niewiele więcej niż zgodę na rozmawianie o tym ponownie - informuje Associated Press.

Agencja AP zwraca uwagę, powołując się na ekspertów, że wyprowadzane z Chin hakerskie ataki nie ustają, a nawet nasilają się, a ich celami są coraz częściej firmy naftowe, gazowe i inne amerykańskie przedsiębiorstwa energetyczne. Zabiegi dyplomatyczne USA nie doprowadziły do poprawy sytuacji.

Przedstawiciele władz chińskich konsekwentnie zaprzeczają, jakoby państwo chińskie stało za tymi atakami i podkreślają, że Chiny też padają ofiarą cyberataków.

Czytaj więcej w Money.pl
Dobra wiadomość dla gospodarki UE. Chiny... Przed szczytem UE-Chiny oraz spotkaniem z przedstawicielami chińskiego biznesu w Brukseli KE przedstawiła dane o wymianie handlowej UE z Państwem Środka
Dwa wielkie koncerny zawieszają produkcję Panasonic i Cannon nie będą produkować w Chinach.
Tagi: stosunki usa-chiny, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, e-biznes, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz