Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Witold Ziomek
|

NIK punktuje ministerstwo zdrowia za mapy potrzeb zdrowotnych

1
Podziel się:

- Chodzi o to, żeby inwestycje, które będą dokonywane w ochronie zdrowia, były kierowane tam gdzie są największe potrzeby - mówił w programie "Money. To się liczy" Piotr Wasilewski, dyrektor Departamentu Zdrowia NIK.

NIK punktuje ministerstwo zdrowia za mapy potrzeb zdrowotnych
(STANISLAW KOWALCZUK/ EastNews)

- Często mamy w naszym kraju taką sytuację, że w odległości 5 km od siebie są dwa szpitale, których profile działalności pokrywają się. To powoduje, że są niewykorzystane zasoby, np. łóżka. Szereg danych, które sprawdzaliśmy, było nieaktualnych lub nierzetelnych - mówił Piotr Wasilewski z NIK.

wiadomości
gospodarka
gospodarka polska
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(1)
pokazactoswia...
6 lat temu
Mysle ze NIK nie powinien ""punktowac"" min. zdrowia --szumowskiego ...tylko od razu skladac zawiadomienia do prokuratury ...np. za brak lekarzy w POZach np. w Polsce południowej co jest rzecza nagminna...w POZach brakuje lekarzy 1szego kontaktu i POZy wymieniają się lekarzami by oni ""zapychali "" luki w tych POZach gdzie lekarze odchodzą...---czyli znikają..z pracy w przychodniach...Co dalej z brakiem lekarzy w szpitalach w Polsce południowej --sprawa nagminna...??? A jeśli przychodzą nowi lekarze to """młodzicy""" bez doświadczenia np. w chirurgii ogolnej...I co ma robic pacjent który czeka na operacje której nikt wykonać nie może bo brakuje lekarzy ---pytam się uprzejmie ??? TO sa sprawy dla NIKu i do prokuratury przeciwko Min. zdrowia i polityce tego rządu który sobie z problemem nie radzi ....tylko ceduje ten problem na barki chorych pacjentow...JAK DLUGO TAK MOZNA ROBIC panie ministrze?????