Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Niższy wiek emerytalny. Od kiedy?

Niższy wiek emerytalny. Od kiedy?

W Sejmie leży projekt zmian w ustawie emerytalnej skierowany tam przez prezydenta Andrzeja Dudę. Zakłada on obniżenie wieku emerytalnego do 60 lat dla kobiet, 65 lat dla mężczyzn. Pytanie, kiedy te zmiany wejdą w życie zważywszy na fakt, że była to flagowa obietnica wyborcza Prawa i Sprawiedliwości? Prezydent zapewniał: obniżymy szybko. Jego projekt zakładał, że ustawa wejdzie w życie 1 stycznia 2016 roku - tymczasem minister finansów bezradnie rozkłada ręce i mówi: nie ma na to pieniędzy w tegorocznym budżecie.

- To dlatego, że to budżet skonstruowany przez poprzednią ekipę - tłumaczy w #dziejesienazywo Maks Kraczkowski, poseł Prawa i Sprawiedliwości, wiceprzewodniczący sejmowej komisji gospodarki i rozwoju. – Teraz wszystko zależy od Sejmu, jak szybko zostaną przeprowadzone konsultacje i prace legislacyjne. Dzisiaj pracujemy na budżecie przygotowanym w dużej mierze przez ekipę premier Ewy Kopacz.

emerytury, gospodarka, czas
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
ula56
95.48.101.* 2016-02-02 10:39
Pan Prezydent Duda na w kampanii wyborczej i na poczatku urzedowania obiecywał obnizenie wieku emerytalnego, a jeżeli nie uda mu sie tego dokonac w pierwszym roku prezydentury to poda sie do dymisji, czy dotrzyma słowa?
65+
81.190.35.* 2016-02-02 07:20
Czekam na dymisję dudy-obłudy.
Hox2x
83.20.251.* 2016-01-26 15:12
Prezydent to uczciwy człowiek skoro obiecał to niech daje ,jak nie ma to gdyby był honorowy
to powinien oddać swoja pensję ! .przecież obiecał.
Pieniądze są należy tylko wycofać pensje księży ,kapelanów ,katechetów itp a miliardy złotych zapewnią Polakom uczciwie pracującym emerytury i opiekę medyczną. .Ale tego od przewodniczącego Piotrusia Dudy nie usłyszycie ! on woli opowiadać o swoim piesku!.
Zobacz więcej komentarzy (682)