Notowania

Nocna prohibicja już działa. Kolejne miasta rozważają jej wprowadzenie

Piotrków Trybunalski i Sopot - to miasta, w których w nocy w sklepie alkoholu już nie kupimy. Władze wprowadziły zakaz, do czego upoważnia ich wprowadzone przez PiS prawo.

Podziel się
Dodaj komentarz
(REPORTER)
Od 9 marca można już wprowadzać nocną prohibicję w sklepach.

Skutkom nowelizacji ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi przyjrzał się we wtorek "Dziennik Gazeta Prawna". Nowe prawo działa od 9 marca.

Pozwala ono na wprowadzenie nocnego zakazu sprzedaży alkoholu w całym mieście lub w wybranych przez urzędy miasta strefach. Miejskie władze mogą też odgórnie ustalać liczbę sklepów, w których można w nocy sprzedawać alkohol.

Jak czytamy w dzienniku, w większości miast trwają przymiarki do ewentualnego wprowadzenia nocnej prohibicji i trwa sondowanie mieszkańców. Magistraty czekają na wnioski ze strony rad dzielnic i mieszkańców.

Zobacz też: Duże miasta tracą na nocnej sprzedaży alkoholu

Rozstrzygnięcia tych dyskusji można spodziewać się w maju i czerwcu. Wprowadzenie - przynajmniej częściowego - nocnego zakazu handlu alkoholem rozważają m.in. Olsztyn, Katowice, Kraków czy Wrocław. O zdanie zostali też zapytani gdańszczanie, tamtejszy magistrat czeka na wyniki.

Nocnej prohibicji raczej nie będzie natomiast w Łodzi, której mieszkańcy sprzeciwili się takim zakazom. Władzom Warszawy nie podoba się natomiast to, jak skonstruowane jest nowe prawo - bo można zakazać handlu albo w całym mieście, albo w poszczególnych dzielnicach, ale już nie w wybranych punktach. Magistrat chciałby zmian w przepisach, ale partia rządząca raczej tego nie przewiduje.

Zakaz nocnego handlu alkoholem obowiązuje już natomiast w Piotrkowie Trybunalskim i Sopocie - pisze "DGP". W tym pierwszym w godzinach 23-6, w tym drugim - od 2 w nocy do 6 rano.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: handel, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-05-2018

szczecinNikt nigdy nie wygrał z prohibicją, nawet nasz rodzimy socjalizm- wiedzą to wszyscy -nawet nastolatkowie,ale jak widać emeryci z rządu dalej brną w … Czytaj całość

15-05-2018

Benek"Babki" żyjecie jeszcze? Wasz czas powraca (kto by pomyślał)!

15-05-2018

ojejto co poczną alkoholicy z PO Grabiec Mucha Gajewska i inni?

Rozwiń komentarze (38)

Wybrane dla Ciebie