Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Nocna prohibicja już działa. Kolejne miasta rozważają jej wprowadzenie

Nocna prohibicja już działa. Kolejne miasta rozważają jej wprowadzenie

Od 9 marca można już wprowadzać nocną prohibicję w sklepach. Fot. REPORTER
Od 9 marca można już wprowadzać nocną prohibicję w sklepach.

Piotrków Trybunalski i Sopot - to miasta, w których w nocy w sklepie alkoholu już nie kupimy. Władze wprowadziły zakaz, do czego upoważnia ich wprowadzone przez PiS prawo.

Skutkom nowelizacji ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi przyjrzał się we wtorek "Dziennik Gazeta Prawna". Nowe prawo działa od 9 marca.

Pozwala ono na wprowadzenie nocnego zakazu sprzedaży alkoholu w całym mieście lub w wybranych przez urzędy miasta strefach. Miejskie władze mogą też odgórnie ustalać liczbę sklepów, w których można w nocy sprzedawać alkohol.

Jak czytamy w dzienniku, w większości miast trwają przymiarki do ewentualnego wprowadzenia nocnej prohibicji i trwa sondowanie mieszkańców. Magistraty czekają na wnioski ze strony rad dzielnic i mieszkańców.

Zobacz też: Duże miasta tracą na nocnej sprzedaży alkoholu

Rozstrzygnięcia tych dyskusji można spodziewać się w maju i czerwcu. Wprowadzenie - przynajmniej częściowego - nocnego zakazu handlu alkoholem rozważają m.in. Olsztyn, Katowice, Kraków czy Wrocław. O zdanie zostali też zapytani gdańszczanie, tamtejszy magistrat czeka na wyniki.

Nocnej prohibicji raczej nie będzie natomiast w Łodzi, której mieszkańcy sprzeciwili się takim zakazom. Władzom Warszawy nie podoba się natomiast to, jak skonstruowane jest nowe prawo - bo można zakazać handlu albo w całym mieście, albo w poszczególnych dzielnicach, ale już nie w wybranych punktach. Magistrat chciałby zmian w przepisach, ale partia rządząca raczej tego nie przewiduje.

Zakaz nocnego handlu alkoholem obowiązuje już natomiast w Piotrkowie Trybunalskim i Sopocie - pisze "DGP". W tym pierwszym w godzinach 23-6, w tym drugim - od 2 w nocy do 6 rano.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Czytaj także
Polecane galerie
Bob
2018-05-16 23:10
Banda alkoholików leczyć się
obywatel
2018-05-16 18:59
Bardzo dobrze ale jeszcze należy drastycznie zmniejszyć ilość sklepów z wódą
sisi
2018-05-16 03:01
bimberek bedzie produkowany smaczniejszy bo wlasnej roboty.....
Pokaż wszystkie komentarze (38)