Notowania

energetyka
12.12.2018 18:28

Parlament Europejski wzywa do unieważnienia Nord Stream 2. "Poważnie nadweręży bezpieczeństwo"

"Parlament Europejski ponownie podkreśla rolę Ukrainy w sieci dostaw gazu do Europy; w związku z tym sprzeciwia się trwającej budowie kontrowersyjnego gazociągu Nord Stream 2" - informuje europejski dokument.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Sergey Guneev)

Parlament Europejski przyjął sprawozdanie dotyczące wdrożenia układu o stowarzyszeniu UE z Ukrainą. W dokumencie uwzględniono poprawkę zgłoszoną przez Annę Fotygę, kontrsprawozdawcę raportu, w której wyrażono sprzeciw wobec budowy Nord Stream 2, wynika ze sprawozdania.

"Parlament Europejski ponownie podkreśla rolę Ukrainy w sieci dostaw gazu do Europy; w związku z tym sprzeciwia się trwającej budowie kontrowersyjnego gazociągu Nord Stream 2, który poważnie nadweręży europejskie bezpieczeństwo energetyczne" - czytamy w sprawozdaniu, uwzględniającym poprawkę.

- Od wielu lat przestrzegam, iż Nord Stream 1 i Nord Stream 2 są projektami bardzo szkodliwymi dla procesu integracji UE, świadczą o braku solidarności europejskiej, pogarszając bezpieczeństwo państw Europy Środkowej i Wschodniej. W obliczu rosyjskiej agresji na Ukrainę angażowanie się w tego typu projekty jest sprzeczne z zasadami traktowania agresorów. Cieszę się, iż moją opinię podzielił dzisiaj także Parlament Europejski - powiedziała Anna Fotyga.

Marek Jakubiak apeluje do rządu ws. konfliktu Ukraina-Rosja:

Nord Stream 2 to projekt budowy gazociągu poprowadzonego po dnie Bałtyku z Rosji do Niemiec, głównie po trasie istniejącego gazociągu Nord Stream. Właścicielem spółki celowej realizującej projekt jest Gazprom, a finansowanie mają zapewnić koncerny Engie, OMV, Shell, Uniper i Wintershall.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: energetyka, rosja, konflikt rosja-ukraina, nord stream 2, parlament europejski, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-12-2018

NNAALE WAS BOLI TEN GAZOCIAG PRZYJACIOL Z AMERYKI ROWNIEZ

12-12-2018

LiderNo to jak Niemcy nie wezmą pod uwagę opinii PE o tej rurze to i my w ten sam sposób potraktujemy wezwanie do przestrzegania praworządności w Polsce.

12-12-2018

plI co z tego ? Gazociąg i tak powstanie.

Rozwiń komentarze (75)