Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Nowa aplikacja mobilna Pekao S.A. Dużo nowości dla klientów

Nowa aplikacja mobilna Pekao S.A. Dużo nowości dla klientów

Marek Tomczuk, wiceprezes zarządu Banku Pekao S.A.
Marek Tomczuk, wiceprezes zarządu Banku Pekao S.A.

To pierwsza aplikacja w Polsce, która wykorzystuje biometrię do potwierdzania transakcji, a także pozwala na płacenie za granicą w obcej walucie bez przewalutowania.

Nowy PeoPay zastąpi dwie aplikacje: Pekao24 i PeoPay

Jak zapewnia bank, w nowej aplikacji klient może przy pomocy telefonu wykonywać m.in. przelewy, przeglądać historię konta oraz innych produktów czy analizować wydatki, które aplikacja porządkuje i przypisuje do odpowiednich kategorii. To oczywiście nie wszystko. To, co z pewnością wyróżnia nowy produkt Pekao S.A., to łatwość obsługi. Logowanie i autoryzacja przelewów oraz płatności internetowych do 200 złotych jest możliwa tylko przy pomocy odcisku palca. To pierwsze takie rozwiązanie w Polsce.

Taniej podczas podróży za granicą

Aplikacja z pewnością spodoba się osobom podróżującym za granicę, bo przy płatnościach zbliżeniowych, bank wprowadził tzw. wielowalutowość. Jak to działa?

Jeśli płacimy za zakupy w Polsce, pieniądze zostaną pobrane z rachunku w złotych, natomiast płacąc w niemieckim czy brytyjskim sklepie zapłacimy z rachunku prowadzonego w walucie danego kraju, bez żadnych dodatkowych opłat i prowizji za przewalutowanie.

Aplikacja PeoPay automatycznie przełącza się pomiędzy rachunkami w złotówkach i czterech najpopularniejszych walutach EUR, USD, GBP, CHF.

By skorzystać z tej funkcjonalności, trzeba wcześniej założyć rachunek walutowy w Pekao S.A.

Łatwiej o pożyczkę i zakupy przez telefon

Z poziomu aplikacji możemy również wystąpić o pożyczkę. W aplikacji zobaczymy kwotę pożyczki i mamy możliwość rozłożenia jej na raty. Gdy zdecydujemy się na skorzystanie z tego produktu, transakcję potwierdzamy kodem SMS. Pieniądze dostępne są na rachunku w kilka sekund.

Równie łatwe ma być możliwość zakupu ubezpieczenia domu, mieszkania, podróży i samochodu.

Także osoby robiące zakupy internetowe bezpośrednio na telefonie docenią PeoPay. Teraz przechodząc do płatności za towar, nie trzeba logować się do bankowości internetowej czy przepisywać danych karty.

Po wybraniu płatności z Bankiem Pekao S.A. i wskazaniu PeoPay, aplikacja uruchomi się automatycznie, prosząc o autoryzację transakcji PIN-em lub odciskiem palca.

Płacenie bez przepisywania

Z pomocą aplikacji można opłacić także papierowy rachunek skanując jedynie za pomocą aplikacji kod QR, który dziś jest umieszczany niemal na każdej fakturze. Nic nie trzeba przepisywać.

Równie łatwo można płacić aplikacją, gdy na papierowy rachunku brakuje wspomnianego kodu - telefon zeskanuje numer rachunku, a my palcem potwierdzamy transakcję.

- Nowego PeoPay stworzyliśmy razem z naszymi klientami. Podczas badań poprosiliśmy ich, żeby pokazali nam jakie funkcje aplikacji bankowości mobilnej są dla nich najważniejsze. To na nich się skoncentrowaliśmy i to te funkcje zostały dopracowane. Inspiracje czerpaliśmy również z naszych dotychczasowych rozwiązań, które spodobały się klientom m.in. lekkiego serwisu mobilnego mPekao24 i płatności mobilnych PeoPay, a także karty wielowalutowej – mówi Marek Tomczuk, wiceprezes zarządu Banku Pekao S.A. odpowiedzialny za Pion Bankowości Detalicznej.

Nowa aplikacja jest dostępna dla telefonów z system iOS oraz Android.

 


 

pekao, bank pekao, aplikacja, bank pekao sa
Czytaj także
Polecane galerie
pan_nikt
2017-10-15 08:31
Omijać ten bank szerokim łukiem. Lizusy kablowali do organów ścigania na grających u zagranicznych bukmacherów przed ustawą...
Anna
2017-10-12 06:43
To bzdury! Bank Millenium wykorzystuje biometrie już od ponad roku!
Jemeryt
2017-10-11 20:24
A ja, emeryt, już decyzje podjąłem: Z nowym rokiem dla tego banku Pa Pa! Za prowadzenie konta doją mnie razem ze wszystkich możliwych tytułów i wychodzi w rozliczeniu roczny kwota 20 zł miesięcznie. Od EMERYTA! Tak sie stało po "repoloniozacji banku".
Pokaż wszystkie komentarze (10)