Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
22.08.2013 07:20

Nowa Zelandia: przywódca opozycyjnej Partii Pracy ustępuje

Partia Pracy, największe ugrupowanie opozycyjne w Nowej Zelandii, doznała w wyborach w 2011 r. dotkliwej porażki uzyskując najmniejszą ilość głosów od ponad 50 lat.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Przywódca partii, David Shearer (na zdj.), oznajmił, że odchodzi z tego stanowiska ponieważ utracił poparcie członków. Dodał, że chce w ten sposób pomóc partii w umocnieniu jej pozycji przed wyborami, które powinny odbyć się przed końcem 2014 r.

_ - Mam poczucie, że nie cieszę się już pełnym zaufaniem wielu moich kolegów. W tej sytuacji lepiej abym ustąpił, tak abyśmy mogli wybrać nowego lidera, który poprowadzi Partię Pracy do zwycięstwa w 2014 r. _ - powiedział Shearer dziennikarzom. Shearer sprawował przywództwo partii od 20 miesięcy.

Partia Pracy, największe ugrupowanie opozycyjne w Nowej Zelandii, doznała w wyborach w 2011 r. dotkliwej porażki uzyskując najmniejszą ilość głosów od ponad 50 lat. Władzę objęła centroprawicowa Partia Narodowa a jej przywódca John Key został premierem.

Shearer uważany jest za polityka mało doświadczonego, który w konfrontacji z Keyem nie ma większych szans. Według ostatnich sondaży Partia Pracy przegrywa z narodowcami 18 punktami procentowymi.

Czytaj więcej w Money.pl
Pierwsze małżeństwa osób tej samej płci Tym samym kraj ten stał się pierwszym w rejonie Azji i Pacyfiku i 14 na świecie, w którym takie związki stały się legalne.
Awarie po silnym trzęsieniu ziemi Według świadków, trzęsienie było bardzo wyraźnie odczuwalne: niektórzy wybiegli w panice na ulice, pospadały rzeczy z półek.
Silne trzęsienie ziemi w Nowej Zelandii Epicentrum znajdowało się w cieśninie Cooka, w odległości 57 km na południowy zachód od stolicy.
Tagi: wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz