Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nowe rodzaje ubezpieczeń - dowiedz się, co możesz objąć polisą

0
Podziel się:

Rynek ubezpieczeń w Polsce stale się rozwija, dlatego można znaleźć na nim coraz więcej różnorodnych polis. Ubezpieczenia majątkowe, turystyczne oraz osobowe odpowiadają na więcej potrzeb ubezpieczonych i chronią przed większą liczbą zdarzeń niż dotychczas. Jakie nowe ubezpieczenia można znaleźć na polskim rynku?

Nowe rodzaje ubezpieczeń - dowiedz się, co możesz objąć polisą

Dla turystów - ubezpieczenie leczenia chorób tropikalnych i jeszcze więcej

Turyści od wielu lat mogą korzystać z ubezpieczeń podróżnych, jednak dopiero od niedawna mają możliwość wykupienia dodatkowych ubezpieczeń. Są to między innymi polisy gwarantujące pokrycie kosztów leczenia chorób tropikalnych, chorób przewlekłych lub urazów powstałych podczas uprawiania sportów ekstremalnych (np. nurkowania). Dzięki polisom podobnym do travel insurance uk, podróżuje się bezpiecznie do każdego kraju na świecie, w tym do państw w Afryce czy Azji. Koszty ewentualnego leczenia są pokrywane zarówno za granicą, jak i po powrocie do kraju z wakacji.

Dla miłośników gadżetów - ubezpieczenie smartfona i tabletu

Urządzenia takie jak smartfony i tablety są powszechnie wykorzystywane przez dzieci i dorosłych. Częste korzystanie zwiększa ryzyko ich zniszczenia na skutek upadku lub zalania, a gwarancja producenta nie obejmuje usuwania szkód tego typu. Dzięki polisom majątkowym chroniącym smartfon i tablet, można zabezpieczyć się przed ponoszeniem wysokich kosztów naprawy uszkodzonych ekranów, płyt głównych, głośników czy zalanych sprzętów. Ubezpieczenia uzupełniają zakres ochrony gwarancyjnej, dzięki czemu korzystanie ze sprzętu elektronicznego jest prawdziwą przyjemnością w każdych okolicznościach.

Dla fanów sportów ekstremalnych - polisa na życie z rozszerzoną ochroną

Sporty ekstremalne takie jak nurkowanie, paralotniarstwo czy wyścigi samochodowe zwiększają ryzyko wystąpienia urazu oraz śmierci. Jeżeli chce się wykupić polisę na życie, mając niebezpieczne hobby, powinno się wybrać ubezpieczenie, które posiada rozszerzoną ochronę. Składka będzie nieco wyższa, jednak polisa zagwarantuje wypłatę świadczenia nawet w przypadku uprawiania sportów wysokiego ryzyka.

Dla właścicieli nieruchomości wypoczynkowych - ubezpieczenie domku letniskowego

Domek letniskowy jest zamieszkiwany jedynie tymczasowo, dlatego trudno jest zauważyć w nim awarie instalacji lub włamanie od razu po jego dokonaniu. Dzięki polisie chroniącej przed kosztami szkód w domku wypoczynkowym, urlop jest zawsze beztroski. Szkody są szybko usuwane dzięki odszkodowaniu, które wypłaca się nawet w ciągu kilkunastu dni od zgłoszenia powstania awarii.

Informacja prasowa

ubezpieczenia
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)