Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Nowe, antypapieskie zamieszki w Madrycie

0
Podziel się:

Tym razem protestujący skandowali też hasła przeciwko policji i bezrobociu.

Nowe, antypapieskie zamieszki w Madrycie
(PAP/EPA)

*W nocy policja ponownie interweniowała na Placu Puerta del Sol w centrum Madrytu, gdzie zebrało się około 300 osób, aby zaprotestować przeciwko - jak twierdzą - brutalności policji wobec uczestników marszu laickiego sprzed trzech dni.*

Policja użyła pałek. W zamieszkach przypadkiem odniosła rany jedna osoba, Włoszka, która nie brała zresztą udziału w protestach. Dwa dni temu policja pałkami rozpędziła protestujących przeciwko kosztom wizyty papieża Benedykta XVI w Madrycie po tym, jak uczestnicy laickiego marszu zaatakowali pielgrzymów.

Wczoraj doszło do nowych incydentów, kiedy część uczestników laickiego marszu przybyła na plac, aby - tym razem bez zezwolenia rządu - zaprotestować przeciwko brutalności policji.

Siły bezpieczeństwa miały zezwolić na protesty, ale nie dopuścić do spotkania dwóch grup na placu - protestujących i pielgrzymów. Wokół placu rozmieszczono 20 wozów policyjnych. Dwa śmigłowce patrolowały teren. Stacja metra przy Puerta del Sol została zamknięta.

Pomimo tego doszło do zamieszek i policja ponownie użyła pałek rozpędzając protestujących. Organizacja Europa Laicka, która wezwała do antypapieskiego marszu we wtorek, odcięła się od czwartkowych protestów.

Zobacz także: ZOBACZ RELACJĘ Z MADRYTU:

Nowe protesty nie mają określonego organizatora, ale łączy się je z działalnością _ oburzonymi _, ruchu protestów przeciw systemowi politycznemu i bezrobociu.

Burmistrz Madrytu Alberto Ruiz Gallardon skrytykował w czwartek protesty, nazywając ich uczestników _ nietolerancyjnymi _. Ruiz Gallardon podkreślił, że wizyta papieża przyniesie miastu korzyści w wysokości 165 mln euro.

O wizycie Benedykta XVI w Hiszpanii czytaj w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)