Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
marcinkiewicz
29.11.2005 09:00

Nowe podatki w Polsce od 2007 roku

Do końca marca rząd przedstawi propozycję kompleksowej zmiany podatków w Polsce, która miałaby wejść w życie w roku 2007 - zapowiedział premier Kazimierz Marcinkiewicz we wtorek w radiowych "Sygnałach Dnia".

Podziel się
Dodaj komentarz

*Do końca marca rząd przedstawi propozycję kompleksowej zmiany podatków w Polsce, która miałaby wejść w życie w roku 2007 - zapowiedział premier Kazimierz Marcinkiewicz we wtorek w radiowych "Sygnałach Dnia". *
Jak powiedział, będzie to przede wszystkim uproszczenie systemu podatkowego i sposobu rozliczania się obywateli i firm z fiskusem. "Będziemy także starali się zmniejszyć podatki" - dodał premier.

W rozmowie szef rządu zaprzeczył, że zmiany systemu podatkowego miałaby wejść w życie dopiero od 2008 r., jak napisała wtorkowa "Gazeta Wyborcza". Dziennik powołuje się na notatkę z propozycjami podatkowymi, pod którą podpisani są Cezary Mech, Stanisław Kluza, Marek Zuber i Wojciech Jasiński. Wynika z niej - jak pisze "GW" - że "partia braci Kaczyńskich nie zamierza spieszyć się z obniżką stawek". Termin jej wprowadzenia jest bardzo odległy - to 2008 r., pisze gazeta.

"Ta notatka, jeśli jest, bo jej nie widziałem - zastrzegł premier w rozmowie z +Sygnałami Dnia+ - pokazuje tylko tyle, że nasi analitycy, nasi eksperci pracują nad tym, by w marcu przedstawić propozycję kompleksową".

Prawo i Sprawiedliwość obiecywało obniżkę dzisiejszych stawek PIT: 19, 30 i 40 proc. do - 18 i 32 proc. Potem druga z tych stawek miała spaść do 28 proc.

Tagi: marcinkiewicz, wiadomości, gospodarka, podatki, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz