Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nowe połączenia z rzeszowskiego lotniska - do Amsterdamu i Gdańska

0
Podziel się:

Loty z Jasionki do Amsterdamu odbywać się będą raz w tygodniu, w każdą niedzielę; pierwszy rejs zaplanowano na 27 października.

Nowe połączenia z rzeszowskiego lotniska - do Amsterdamu i Gdańska
(Marcin Jagodziński/CC)

W październiku Eurolot uruchomi z podrzeszowskiego lotniska w Jasionce dwa nowe połączenia: do Amsterdamu i Gdańska - poinformował dziś rzecznik prasowy portu Łukasz Sikora.

Loty z Jasionki do Amsterdamu odbywać się będą raz w tygodniu, w każdą niedzielę; pierwszy rejs zaplanowano na 27 października.

_ Podróż do Amsterdamu odbywać się będzie z międzylądowaniem w Krakowie; wylot z Rzeszowa będzie odbywał się o godz. 15.40, a przylot do Amsterdamu o 19.15 _ - dodał Sikora.

Natomiast loty do Gdańska odbywać się będą w środy (wylot o godz. 5.30, przylot o 6.55). Rejsy na trasie Gdańsk-Rzeszów odbywać się będą we wtorki (z międzylądowaniem w Krakowie) oraz w soboty. Pierwszy kurs na tej trasie odbędzie się 30 października.

Jak podkreślił prezes spółki Port Lotniczy _ Rzeszów-Jasionka _ Stanisław Nowak, jeśli zainteresowanie pasażerów lotami do Amsterdamu i Gdańska będzie duże, to władze lotniska będą rozmawiać z przewoźnikiem o zwiększeniu częstotliwości połączeń do tych dwóch miast.

Władze portu już wcześniej informowały o zainaugurowaniu jesienią dwóch nowych tras do Rzymu i Paryża, obie obsługiwać będzie także Eurolot. Pierwsze rejsy na tych trasach odbędą się 3 września.

Z lotniska w Jasionce można obecnie dotrzeć m.in.: do Frankfurtu, Warszawy, Manchesteru, Barcelony-Girony, Londynu (lotniska w Stansted i Luton) i Bristolu.

Eurolot powstał w 1996 roku; jest spółką wyodrębnioną z grupy kapitałowej PLL LOT. Skarb Państwa posiada 62,1 proc. akcji, a pozostałe należą do LOT-u.

1 lipca 2011 r. Eurolot uruchomił własne połączenia lotnicze pomiędzy głównymi portami regionalnymi w Polsce, a od lata 2012 r. utrzymuje również połączenia międzynarodowe z lotnisk regionalnych. Obecnie przewoźnik oferuje bezpośrednie połączenia z Polski m.in. do Zurychu i Amsterdamu oraz loty krajowe.

Czytaj więcej w Money.pl
Od soboty z Łodzi nie polecisz już do... _ - Decyzja przewoźnika wynika z niezadowalającego wyniku finansowego - _ - poinformowała rzeczniczka łódzkiego lotniska Ewa Bieńkowska.
Drony na europejskim niebie. Będzie zgoda? Ministrowie obrony NIemiec i Francji chcą, by grudniowy szczyt UE zajął się problemem integracji dronów, z ruchem lotniczym w unijnej przestrzeni powietrznej.
Nowe połączenia LOT. Sprawdź gdzie Przewoźnik chwali się nowymi lotami, ale też zawiesi w sezonie zimowym jedno z połączeń.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)