Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nowelizacja budżetu do 7 lipca

0
Podziel się

Rząd będzie czekał na czerwcowe dane o inflacji i wykonaniu budżetu za maj.

Nowelizacja budżetu do 7 lipca
(PAP/Tomasz Gzell)
bEiYzSvF

Rząd planuje przyjąć nowelizację ustawy budżetowej na 2009 rok do 7 lipca, poinformowało Ministerstwo Finansów w harmonogramie prac nad nowelą.

Przed rozpoczęciem prac, rząd chce zaczekać na szereg publikacji, które pozwolą przygotować nowelizację, m.in. na dane o inflacji za maj (publikacja: 15 czerwca), wykonanie budżetu za maj (15 czerwca), produkcja przemysłowa za maj (19 czerwca), _ wstępne informacje z akcji składania zeznań PIT za 2008 (rozliczenie roczne) _ (do 22 czerwca), podano w harmonogramie.

Do 22 czerwca resort finansów ma przygotować _ Informację o sytuacji makroekonomicznej i stanie budżetu państwa w 2009 r. _

bEiYzSvH

_ - W informacji na podstawie najbardziej aktualnych danych makroekonomicznych i budżetowych dokonana zostanie diagnoza stanu gospodarki i budżetu państwa wraz z projekcją do końca 2009 r. Dokument umożliwi opracowanie działań kierunkowych oraz warunki i ograniczenia niezbędne do przygotowania nowelizacji budżetu państwa na 2009 r. _ - czytamy w dokumencie.

Ponadto resort podkreśla, że rząd będzie chciał zapoznać się z decyzją Rady Polityki Pieniężnej (RPP) dotyczącą poziomu stóp procentowych (24 czerwca) oraz nową projekcją inflacyjną (25 czerwca).

_ - Przyjęcie przez Radę Ministrów projektu nowelizacji ustawy budżetowej na 2009 r. i przesłanie do Sejmu _ planowane jest w terminie do 7 lipca, podano w harmonogramie.

Po tym, jak Główny Urząd Statystyczny (GUS) podał w piątek, że PKB Polski wzrosło w I kw. 2009 r. o 0,4% kw/kw i o 0,8% r/r, premierDonald Tuskpowiedział, że nowelizacja budżetu nie będzie tak dotkliwa, jak wcześniej sądzono.

bEiYzSvN

W ustawie budżetowej na 2009 r. nadal jest zapisany wzrost PKB o 3,7%, choć oficjalna wersja resortu finansów to 1,7% i pod taki wzrost zostały w grudniu 2008 r. poczynione 18-mld cięcia w wydatkach budżetowych. Ostatnio jednak przedstawiciele resortu finansów przyznawali, że liczą na wzrost w wysokości 0-1%.

bEiYzSwi
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)