Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Piotr Kucharski
|

Nowi doradcy premiera

0
Podziel się:

Jutro Donald Tusk powoła Radę Gospodarczą. Pokieruje nią Jan Krzysztof Bielecki. - Nie będzie obiektywna - ocenia opozycja.

Nowi doradcy premiera
(kprm.gov.pl)

Donald Tusk zdecydował się utworzyć Radę Gospodarczą. Jutro jej członkowie otrzymają akty powołania. Przewodniczącym Rady zostanieJan Krzysztof Bielecki. Opozycja już dziś zarzuca Radzie brak obiektywizmu. - Jej celem będzie propaganda - mówią politycy PiS.

_ - Podstawowym zadaniem Rady będzie przedstawianie premierowi niezależnej i obiektywnej opinii na temat bieżących i planowanych działań rządu. Członkowie Rady będą sugerować praktyczne i dające się wdrożyć rozwiązania w dziedzinach, które uważają za istotne dla gospodarki i obywateli _ - czytamy w komunikacie kancelarii premiera.

W skład zespołu doradczego wchodzą: prof. Dariusz Filar, prof. Witold Orłowski, prof. Ireneusz Krzemiński, prof. Aleksandra Wiktorow, Bogusław Grabowski, Andrzej Klesyk, Mateusz Morawiecki, Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek i Jacek Wiśniewski.

Niezależność i obiektywizm Rady Gospodarczej kwestionują posłowie opozycji. - _ Jak może być obiektywna jeżeli na jej czele stoi Jan Krzysztof Bielecki. Człowiek o którym wiemy, że od samego początku działał jako nieformalny doradca premiera, uznawany jest też za twórcę polityki gospodarczej rządu _ - stwierdzaAleksandra Natalli-Świat. - _ To pokazuje prawdziwy cel powstania tej rady, a jest nim propaganda. Najwyraźniej nie da się już przemawiać na tle zielonej mapy i potrzebne są inne rozwiązania _ - dodaje posłanka PiS.

[

Bielecki wejdzie do rządu? ]( http://news.money.pl/artykul/bielecki;wejdzie;do;rzadu,170,0,582570.html )

Z koleiMarek Wikińskiz Lewicy uważa, że mówienie o obiektywiźmie i niezależności to bzdura. - _ To jest szukanie na siłę posadki dla przyjaciela Bieleckiego do czasu aż pojawi się jakieś stanowisko w instytucjach międzynarodowych _ - stwierdza.

Wikiński przypomina, że niedawno prezydent powołał Narodową Radę Rozwoju, która m.in. ma właśnie oceniać działania rządu. - _ Tworzenie ciała, które ma być przeciwwagą dla rady prezydenckiej jest niepotrzebne. Zresztą nie taka jest rola rządu żeby budował sobie poklask ekonomistów za państwowe pieniądze _ - uważa poseł Lewicy.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)