Notowania

Nowy abonament RTV. Żakowski: to podatek sprawiedliwy

Czy wszyscy Polacy powinni płacić abonament RTV i czy to jest sprawiedliwy podatek? - Tak, ale pod warunkiem, że telewizja publiczna jest publiczna nie partyjna - mówi w @DDWP Jacek Żakowski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(© manaemedia - Fotolia)

Czy wszyscy Polacy powinni płacić abonament RTV i czy to jest sprawiedliwy podatek? - Tak, ale pod warunkiem, że telewizja publiczna jest publiczna, a nie partyjna - mówi w #DDWP Jacek Żakowski.

Sejm zajmie się w czwartek dwoma projektami ustawy o nowym abonamencie RTV. Celem rządowego projektu nowelizacji ustawy o opłatach abonamentowych oraz ustawy o radiofonii i telewizji jest uszczelnienie systemu poboru abonamentu radiowo-telewizyjnego. Poprawa poboru opłat abonamentowych ma nastąpić dzięki włączeniu dostawców telewizji płatnej (operatorów sieci kablowych i platform satelitarnych) do procesu rejestracji odbiorników oraz identyfikacji ich użytkowników.

Projekt przewiduje, że czynności związane z rejestracją odbiorników, poborem opłat, kontrolą abonamentową i weryfikowaniem zwolnień realizowane będą nadal przez Pocztę Polską. Projekt zakłada też, że Poczta Polska będzie mogła skierować do dostawców usług telewizji płatnej zapytanie dotyczące poszczególnych klientów, by ustalić obowiązek zarejestrowania przez nich odbiornika.

- Jak ludzie będą czuli, że telewizja publiczna jest dla nich, a nie dla Tuska czy Kaczyńskiego, to będą płacili - stwierdził w porannym programie #DDWP Jacek Żakowski.

Na pytanie, czy to podatek sprawiedliwy, odpowiedział: - Tak, ale pod warunkiem, że telewizja publiczna jest publiczna, a nie partyjna.

Tagi: nowy abonament rtv, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-06-2017

wymarły dinoTelewizja partyjna?....filmy przyrodnicze,edukacyjne,fabularne,rozgrywki sportowe....partyjne??? no proszę nie róbcie wody z mózgu dla tych pół godz … Czytaj całość

08-06-2017

wolnoscnie będę płacił za coś czego nie używam..

08-06-2017

MichałPowiedzcie w czym problem by zrobić pakiet na kanały TVP. Chcesz oglądać 1, 2 płać tak samo jak za HBO itp. Sam mam telepudło tylko do konsoli. W TVP … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (40)