Notowania

Nowy prezes Energi już znany. To Arkadiusz Siwko

Rada nadzorcza spółki Skarbu Państwa podjęła decyzję o zmianie prezesa. Arkadiusz Siwko zmieni na stanowisku odchodzącą Alicję Barbarę Klimiuk.

Podziel się
Dodaj komentarz
(SE)

Komunikat firmy Energa SA jest w tej sprawie lakoniczny. "Zarząd spółki Energa SA informuje, że w dniu 29 czerwca 2018 roku rada nadzorcza spółki podjęła uchwałę o powołaniu z dniem 2 lipca 2018 roku pana Arkadiusza Siwko, powierzając mu pełnienie funkcji prezesa zarządu Energa SA" – czytamy.

Arkadiusz Siwko nie jest anonimem. W grudniu 2015 r. objął stanowisko prezesa koncernu Polska Grupa Zbrojeniowa. Siwko zrezygnował ze stanowiska w lutym 2017 r. Ponadto sprawował funkcję szefa Operatora Logistycznego Paliw Płynnych i zasiadał w radzie nadzorczej Orlenu. W latach 1991-92 Arkadiusz Siwko stał na czele Gabinetu Ministra Spraw Wewnętrznych. Szefem resortu był wówczas Antoni Macierewicz.

Jaki o Obajtku: kreatywny, pracowity. "Już to udowodnił"

Klimiuk niezbyt długo cieszyła się swoim stanowiskiem. Została na nie powołana raptem w lutym tego roku. Stało się to po tym, jak ówczesny szef Energi Daniel Obajtek przeszedł do Orlenu.

Grupa Energa to czołowa spółka energetyczna w Polsce. Jej zysk netto w ubiegłym roku wyniósł 773 mln zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: skarb państwa, energa, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
30-06-2018

energadobry wybór dla nas akcjonariuszy , teraz czas rozliczyć prezesa mafijnego z ramienia PO-PSL

30-06-2018

IwanPaństwowy monopolista, który ma jedna stara elektrownie w Ostrołęce, kupuje prąd z zagranicy za pół ceny i drogo go nam. sprzedaje i udaje koncern … Czytaj całość

30-06-2018

KarDojna zmiana w akcji...Każdy z PIS musi się nachapać...

Rozwiń komentarze (23)