Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nowy rząd. Janusz Palikot: Nic nie osiągnie

0
Podziel się:

- Prawdopodobny skład przyszłej Rady Ministrów pokazuje, że jej celem jest przede wszystkim uporządkowanie sytuacji w PO - uważa lider Twojego Ruchu.

Nowy rząd. Janusz Palikot: Nic nie osiągnie
(Wojciech Strozyk/REPORTER)
bFepAvOZ

Prawdopodobny skład przyszłej Rady Ministrów pokazuje, że jej celem jest przede wszystkim uporządkowanie sytuacji w PO - uważa lider Twojego Ruchu. Polityk ma wątpliwości czy Ewa Kopacz sprawdzi się w nowej roli..

W związku z tym, jak dodał Palikot, nowy rząd nie będzie miał istotnych osiągnięć, zwłaszcza, że do wyborów pozostało stosunkowo niewiele czasu Gość Jedynki przyznał, że samą Ewę Kopacz ceni jako polityka, ma jednak wątpliwości, czy sprawdzi się ona w roli premiera.

_ - Jest ona osobą przyzwoitą, szlachetną i samodzielną. Jednak, czy jest to postać tego formatu, by sprostać roli szefa rządu? Stawiam tu duży znak zapytania _ - powiedział szef Twojego Ruchu.

bFepAvPb

Według spekulacji medialnych, ministrem spraw zagranicznych w nowym rządzie będzie Grzegorz Schetyna. Według Janusza Palikota lepiej sprawdziłby się on w innych miejscach, na przykład w resortach infrastruktury czy spraw wewnętrznych.

Zaznaczył, że polityka zagraniczna wymaga między innymi umiejętności dobrego mówienia i _ uwodzenia _ rozmówców, a tych umiejętności Grzegorz Schetyna nie ma. Skład nowego rządu Ewa Kopacz przedstawi na konferencji prasowej o 10-tej.

Czytaj więcej w Money.pl
Schetyna z teką ministra? Najnowsze przecieki o rządzie Kopacz Premier rozpoczęła drugą turę rozmów z politykami. Z kim się dziś widzi?
Prezydent broni Sikorskiego. "Ważna stabilność" Bronisław Komorowski podkreślił, że w kontekście formowania rządu chciałby, by MSZ było maksymalnie stabilne.
Kopacz spotyka się z kandydatami na ministrów. Nieoficjalnie padły 2 nazwiska Media spekulują kto zostanie na stanowisku, a kto pożegna się z teką.
bFepAvPC
KOMENTARZE
(0)