Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nowy wykonawca podał termin ukończenia autostrady A2

0
Podziel się:

Jeszcze dzisiaj mogą ruszyć prace przy budowie odcinka C autostrady A2 Stryków-Konotopa.

Nowy wykonawca podał termin ukończenia autostrady A2
(Imageegaml/iStockphoto)

Jeszcze dzisiaj mogą ruszyć prace przy budowie odcinka C autostrady A2 Stryków-Konotopa. W podpisanej wczoraj umowie nowy wykonawca - Konsorcjum Boegl & Krysl i Dolnośląskich Surowców Skalnych - zapewnił, że do Euro 2012 droga będzie przejezdna, jednak ukończona zostanie kilka miesięcy później.

Dyrektor handlowy Boegl & Krysl Lucyna Tomasik uważa, że jej firma, która jest odpowiedzialna za wybudowanie mostów na tym odcinku, na pewno zdąży wykonać prace na czas.

POSŁUCHAJ PRZEDSTAWICIELA WYKONAWCY BUDOWY A2:

Ostatecznie autostrada ma być gotowa do października 2012 roku. Wartość umowy to 756 milionów złotych brutto. To o ponad 220 milionów więcej, niż kontrakt podpisany z firmą Covec.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zerwała umowę Covekiem po tym, jak chińska firma przestała wypłacać pieniądze podwykonawcom oraz zażądała renegocjacji umowy. GDDKiA zerwała umowę w połowie czerwca. W czwartek została podpisana umowa z firmami Eurovia i Warbud na dokończenie innego odcinka autostrady A2, którego nie do kończy Covec. 29 - kilometrowy odcinek będzie kosztować 989 milionów złotych, czyli 245 milionów więcej niż pierwotna umowa z Chińczykami.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/98/t141154.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/gddkia;podpisala;umowe;na;dokonczenie;odcinka;a2,181,0,884661.html) Wiemy kto dokończy budowę A2 za Chińczyków Konsorcjum firm Boegl & Krysl i Dolnośląskich Surowców Skalnych wybuduje odcinek C o długości 20 km za 756,05 mln zł.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/158/t141726.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/sld;tusk;i;grabarczyk;klamali;w;sprawie;a2,127,0,882303.html) "Tusk i Grabarczyk kłamali". O czym? Nie dotrzymali słowa w sprawie A2. SLD nie wyklucza, że poprze wniosek PJN o odwołanie Grabarczyka.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/43/t98859.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/drogowcy;zapewniaja;protesty;covec;nie;blokuja;budowy;a2,47,0,877615.html) Chińczy z A2 postawią na swoim? GDDKiA rozpoczęła negocjacje z wolnej ręki z potencjalnymi wykonawcami dwóch odcinków autostrady.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)