Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

NWZA InwestStar SA zdecyduje w piątek o rozwiązaniu spółki

0
Podziel się:

InwestStar jest jednocześnie właścicielem 100 proc. udziałów w Zakładzie Usług Technicznych w Starachowicach i spółce Hastar (produkcja m.in. tarcz hamulcowych) oraz 73,62 proc akcji w SSE Starachowice.

bEUnTlwB

W wyniku wstrzymania działalności produkcyjnej i zablokowania sprzedaży majątku, NWZA InwestStar SA zbierze się 14 września w celu podjęcia uchwały o rozwiązaniu spółki - poinformował w środę PAP prezes InwestStar.

'Po prostu wyczerpała się formuła, nie możemy produkować i sprzedawać majątku. Proces ma na celu spieniężenie majątku' - powiedział prezes Marek Cieślik.

Dodał, że w marcu tego roku spółka zakończyła produkcję samochodów ciężarowych w ramach kontraktu z Ministerstwem Obrony Narodowej Republiki Jemenu, a na podstawie umowy z koncernem MAN nie może kontynuować produkcji części i samochodów.

bEUnTlwD

Jak podał InwestStar w środę w komunikacie, do maja tego roku spółka praktycznie wstrzymała działalność produkcyjną w związku z dekoniunkturą w przemyśle motoryzacyjnym oraz z przesunięciem działalności operacyjnej do spółek zależnych,

Ponadto, Skarb Państwa, który ma 14,7 proc. akcji spółki zaskarżył uchwałę o sprzedaży zbędnego majątku, a sąd zabezpieczył powództwo.

Cieślik poinformował, że majątek, którego spółka nie może sprzedać ma wartość 36 mln zł, a przychody z jego sprzedaży miały wynieść w tym roku 10 mln zł.

'Następstwem decyzji o rozwiązaniu spółki InwestStar będzie proces likwidacyjny. Przeprowadzenie go zgodnie z przepisami Kodeksu spółek handlowych umożliwi spółce kontynuowanie przyjętej drogi restrukturyzacyjnej stanowiącej realne zabezpieczenia interesów wierzycieli, akcjonariuszy i samej spółki' - czytamy w komunikacie InwestStar.

bEUnTlwJ

Oprócz Skarbu Państwa, akcjonariuszem spółki jest Zasada SA (70,6 proc.), pozostałe akcje należą do pracowników i drobnych akcjonariuszy. Firma zatrudnia 102 osoby.

InwestStar jest jednocześnie właścicielem 100 proc. udziałów w Zakładzie Usług Technicznych w Starachowicach i spółce Hastar (produkcja m.in. tarcz hamulcowych) oraz 73,62 proc akcji w SSE Starachowice.

Spółka jest częścią dawnych Zakładów Starachowickich Star SA. W grudniu 1999 roku koncern MAN przejął część aktywów służących do produkcji samochodów ciężarowych i stał się inwestorem strategicznym dla tej fabryki.

Pozostała część zakładu została przekształcona w spółkę InwestStar i rozpoczęła kooperację z partnerem niemieckim dostarczając części zamienne oraz komponenty do produkcji samochodów Star.

bEUnTlwK

Produkcję samochodów ciężarowych w Starachowicach kontynuuje Star Trucks Sp. z o.o., która wchodzi w skład niemieckiego koncernu MAN. Nabyła ona prawa do marki Star oraz zatrudniła większość pracowników zatrudnionych przy ich produkcji, a działalność prowadzi na bazie majątku Zakładów Starchowickich Star SA.

bEUnTlxe
motoryzacja
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)