Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Obalenie prezydenta Mursiego. Premier Turcji uważa, że stał za tym Izrael

0
Podziel się:

Erdogan, który stoi na czele umiarkowanie islamistycznej Partii Sprawiedliwości i Rozwoju, zdecydowanie popierał Mursiego jako demokratycznie wybranego islamskiego przywódcę.

Obalenie prezydenta Mursiego. Premier Turcji uważa, że stał za tym Izrael
(FACELL/SIPA/East News)

Premier Turcji Recep Tayyip Erdogan (na zdj.) twierdzi, że władze w Ankarze mają dowody na udział Izraela w obaleniu prezydenta Egiptu Mohammeda Mursiego - informuje agencja Associated Press.

- _ Kto za tym stoi? Izrael. Mamy dowody _ - oświadczył Erdogan. Agencja AP odnotowuje, że owe dowody to spotkanie w 2011 roku we Francji izraelskiego ministra sprawiedliwości z niewymienionym z nazwiska żydowskim intelektualistą francuskim, który miał powiedzieć - według Erdogana - że Bractwo Muzułmańskie, z którego wywodzi się Mursi, nie dojdzie do władzy, nawet jeśli wygra wybory.

Erdogan, który stoi na czele umiarkowanie islamistycznej Partii Sprawiedliwości i Rozwoju (AKP) zdecydowanie popierał Mursiego jako demokratycznie wybranego islamskiego przywódcę. Jest też zdecydowanym krytykiem obalenia Mursiego.

Mursi został odsunięty od władzy przez egipskich wojskowych 3 lipca, gdy w kraju dochodziło do masowych protestów przeciwko rządom prezydenta; przeciwnicy zarzucali mu faworyzowanie Bractwa Muzułmańskiego. Mursi przebywa w nieznanym miejscu.

Czytaj więcej w Money.pl
Unia odbierze Egiptowi 5 mld euro? Może dojść do zawieszenia środków, które Egipt miał otrzymać jako wsparcie na drodze demokratycznych reform.
Saudowie: Pomożemy Egiptowi w razie sankcji Arabia Saudyjska - największy eksporter ropy naftowej - udzieliła pełnego poparcia wojskowym władzom Egiptu.
USA ograniczą pomoc dla Egiptu? _ New York Times _ pisze, że Departament Stanu już podjął wstępne kroki w celu zawieszenia finansowania programów, z którymi jest bezpośrednio związany rząd egipski.
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)