Notowania

Barack Obama
17.10.2011 21:14

Obama agituje za swoim planem tworzenia miejsc pracy

Prezydent USA wybrał się w podróż po kraju, w czasie której przekonuje do swego planu zmniejszenia bezrobocia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(marcn/CC/Flickr)

Prezydent USA wybrał się w kolejną podróż po kraju, w czasie której przekonuje mieszkańców odwiedzanych regionów do swego planu zmniejszenia bezrobocia, blokowanego w Kongresie przez Republikanów.

Prezydent podróżuje autobusem, jak w czasie kampanii wyborczej trzy lata temu. Obserwatorzy podkreślają, że od przeforsowania w Kongresie planu tworzenia nowych miejsc pracy zależy w dużej mierze czy w przyszłym roku zostanie wybrany na drugą kadencję.

Dzisiaj Barack Obama przyjechał do Karoliny Północnej, skąd później uda się do Wirginii. - _ Damy członkom Kongresu szansę, by zrobili coś słusznego. Nie możemy nic nie robić. Zbyt wielu ludzi cierpi, żebyśmy nic nie robili _ - powiedział na wiecu w miejscowości Ashley w Karolinie Północnej.

Wirginia i Karolina Północna to stany dość konserwatywne, ale uważane za przysłowiowy języczek u wagi w wyborach. Obama wygrał tam w 2008 roku dzięki poparciu wyborców niezależnych, ale obecne sondaże wskazują, że opinia obróciła się przeciw prezydentowi w związku z trudną sytuacją gospodarczą.

Plan Obamy, który ma kosztować budżet 447 miliardów dolarów, został ostatnio odrzucony w Senacie głosami Republikanów i dwóch Demokratów. Administracja liczy jednak, że uda się uchwalić jego poszczególne elementy oddzielnie.

W innym dzisiejszym przemówieniu, w Ashville, Obama skupił się na zawartej w swym planie propozycji zainwestowania 50 mld dolarów w rozbudowę i naprawę infrastruktury transportu. Mogłoby to - argumentował - przynieść nowe miejsca pracy.

W swych ostatnich wystąpieniach prezydent powołuje się na demonstracje przeciw Wall Street i wielkim korporacjom jako na sygnał rosnącej frustracji w USA z powodu bezrobocia i coraz większej nierówności dochodów.

Czytaj więcej o sytuacji w USA
[ ( http://static1.money.pl/i/h/239/t125423.jpg ) ] (http://praca.money.pl/wiadomosci/artykul/obama;przekazal;kongresowi;plan;zmniejszenia;bezrobocia,215,0,907735.html) Obama ma plan. Tak wyda miliardy dolarów Plan przewiduje obniżki podatków od płac, bodźce podatkowe dla przedsiębiorców, pomoc dla stanów i miast oraz rozszerzenie zasiłków dla bezrobotnych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/62/t110654.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/usa;dla;koniunktury;zmienia;polityke;wizowa,124,0,850300.html) USA: Dla koniunktury zmienią politykę wizową? To jeden z pomysłów Rady do Spraw Miejsc Pracy i Konkurencyjności, która doradza Barackowi Obamie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/74/t46922.jpg ) ] (http://praca.money.pl/wiadomosci/artykul/bezrobocie;w;usa;bez;widokow;na;poprawe,83,0,937043.html) Wielkie rozczarowanie w USA. Lepiej nie będzie Wiele miejsc pracy przeniesiono za granicę, nowe technologie zlikwidowały niektóre stanowiska na stałe.
Tagi: Barack Obama, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz