Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Obama: Amerykańska gospodarka wyjdzie się z kryzysu

0
Podziel się:

Prezydent USA z zadowoleniem przyjął lepsze niż oczekiwano dane z rynku pracy.

Obama: Amerykańska gospodarka wyjdzie się z kryzysu
(transplanted mountaineer/CC/Flickr)

Prezydent USA Barack Obama zapewnił w przemówieniu do weteranów, że amerykańska gospodarka podźwignie się z kryzysu. Z zadowoleniem przyjął także lepsze niż oczekiwano dane z amerykańskiego rynku pracy.

_ - Chciałbym, by Amerykanie i nasi partnerzy na całym świecie wiedzieli jedno: wyjdziemy z tego, sytuacja się poprawi _ - mówił Obama w czasie, gdy ze światowych rynków finansowych napływają sygnały o spadkach indeksów.

Opublikowane w piątek dane mówią o utworzeniu w lipcu 117 tys. miejsc pracy w USA. Stopa bezrobocia spadła z 9,2 proc. w czerwcu do 9,1 proc. w lipcu. _ - Musimy lepiej się postarać _ - wskazał prezydent, przemawiając do amerykańskich weteranów w Waszyngtonie.

Podkreślił, że mimo _ niespokojnego roku _ w sektorze prywatnym w ciągu 17 miesięcy z rzędu przybywało miejsc pracy. Ostrzegł jednocześnie, że rytm wzrostu nie jest wystarczający dla odzyskania ośmiu milionów etatów zlikwidowanych na skutek recesji.

_ - Obecnie moim jedynym powodem do niepokoju, jedynym przedmiotem zainteresowania jest naród amerykański; chodzi o pracę dla bezrobotnych, o podniesienie wynagrodzeń, o przywrócenie poczucia bezpieczeństwa, które w ciągu lat kurczyło się w klasie średniej _ - zaznaczył.

Wśród powodów osłabienia światowej gospodarki Obama wskazał spór na temat ustawowego limitu zadłużenia w USA, marcowe trzęsienie ziemi w Japonii, rewolty w krajach arabskich i kryzys zadłużenia w krajach strefy euro.

O amerykańskim rynku pracy - czytaj w Money.pl Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)