Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Obama zaprzysiężony na drugą kadencję

0
Podziel się:

Barack Obama wkroczył do sali Błękitnej Białego Domu. Czekał tam już na niego przewodniczący sądu najwyższego John Roberts oraz żona prezydenta z córkami.

Obama zaprzysiężony na drugą kadencję
(The U.S. Army/CC/Flickr)

Barack Obama złożył przysięgę na wierność konstytucji Stanów Zjednoczonych. W ten sposób rozpoczął drugą kadencję na stanowisku prezydenta USA.

O 11.55 czasu lokalnego, czyli na pięć minut przed formalnym zakończeniem pierwszej kadencji. Barack Obama wkroczył do sali Błękitnej Białego Domu. Czekał tam już na niego przewodniczący sądu najwyższego John Roberts oraz żona prezydenta z córkami. Obama położył rękę na Biblii i wygłosił słowa przysięgi.

- _ Ja Barack Obama uroczyście przysięgam, że będę godnie sprawował urząd prezydenta i że z całych sił będę wspierał i bronił konstytucji Stanów Zjednoczonych. Tak mi dopomóż Bóg _. W ceremonii zaprzysiężenia prezydenta poza rodziną i prezesem sądu, wzięła udział niewielka grupa współpracowników Obamy oraz reporterów. Przysięgę na żywo pokazały amerykańskie stacje telewizje.

Czytaj więcej w Money.pl
USA: uroczystości w cieniu tragedii Według ekspertów Obama w przemówieniu w poniedziałek wyeksponuje temat kontroli broni palnej.
Obama zostanie gubernatorem w Kenii? Malik Obama, brat amerykańskiego prezydenta, twierdzi, że jest najlepszym kandydatem. Wystartuje w wyborach.
Obama ograniczy dostęp do broni palnej? Wezwał Kongres do przywrócenia zakazu broni automatycznej typu wojskowego.
wiadmomości
wiadomości
KOMENTARZE
(0)