Notowania

ceny paliw
22.04.2011 09:25

Obama zdenerwowany. Złapie paliwowych spekulantów?

Prezydent Barack Obama polecił zbadanie sprawy prokuratorowi generalnemu USA.

Podziel się
Dodaj komentarz
(willwhitedc/CC/Flickr)

Amerykański rząd podejrzewa, że wzrost cen benzyny w Stanach Zjednoczonych może być wynikiem spekulacji. Prezydent Barack Obama polecił zbadanie sprawy prokuratorowi generalnemu USA.

Przed rokiem galon benzyny w Stanach Zjednoczonych kosztował średnio trzy dolary. Obecnie kosztuje prawie cztery (3,84 USD), co oznacza wzrost o prawie 30%. Dla wielu Amerykanów taka cena jest nie do przyjęcia, podobnie jak dla prezydenta Baracka Obamy.

_ - Prokurator generalny tworzy zespół, który będzie miał za zadanie wykorzenić wszystkie przypadki oszustw i manipulacji na rynku ropy, mogące wpływać na ceny benzyny. Przyjrzymy się działaniom handlarzy i spekulantów _- oświadczył prezydent USA podczas wiecu w Reno w stanie Nevada. _ - Zrobimy wszystko by nikt nie wykorzystywał amerykańskich konsumentów _ - dodał.

Obama o drogiej benzynie. Zobacz materiał AP (ang.):

Prokurator generalny USA Eric Holder przyznał jednak, że na razie nie ma żadnych dowodów na manipulacje cenowe na rynkach światowych i w Stanach Zjednoczonych.

Wszystko wskazuje więc na to, że wypowiedź Barack Obama ma być sygnałem dla Amerykanów, iż podziela ich złość na rosnące ceny benzyny.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/44/t137004.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kaczynski;naciska;na;rzad;w;sprawie;benzyny,53,0,815925.html) Kaczyński naciska na rząd w sprawie benzyny Prezes PiS Jarosław Kaczyński zaapelował do rządu o obniżenie akcyzy na benzynę, co - według niego - spowodowałoby spadek cen paliwa.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/8/t75272.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/tanieja;benzyna;i;olej;napedowy;minimalnie,214,0,814806.html) Tanieją benzyna i olej napędowy. Minimalnie PKN Orlen i Grupa Lotos obniżyły hurtowe ceny benzyny i oleju napędowego. mniej zapłacimy również za olej grzewczy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/156/t97436.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pawlak;chce;ulzyc;kierowcom;proponuje;obnizyc;akcyze;na;paliwo,228,0,812260.html) Pawlak chce ulżyć kierowcom. Proponuje obniżyć akcyzę na paliwo Wicepremier krytykuje też nowy podatek węglowy, do którego przymierza się Bruksela.
Tagi: ceny paliw, benzyna, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, IAR, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz