Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
24.08.2005 14:38

Obchody rocznicy Solidarności

29 zagranicznych delegacji weźmie udział w sesji specjalnej konferencji "Od wolności do Solidarności" w Gdańsku. Na spotkanie, które odbędzie się 31 sierpnia, przyjedzie, między innymi, specjalny wysłannik prezydenta USA James Baker.

Podziel się
Dodaj komentarz

Pełnomocnik ministra spraw zagranicznych do spraw obchodów 25-lecia Solidarności, ambasador Ryszard Schnepf powiedział, że ta znakomita międzynarodowa reprezentacja świadczy o tym, iż polski Sierpień jest w świecie dostrzegany i pamiętany. Dodał, że dowodzi ona również uznania dla roli Solidarności w przemianach w Europie.
W ramach obchodów rocznicy, w stolicy odbędzie się, między innymi widowisko na Placu Teatralnym i gala w Teatrze Wielkim. Zostaną również zorganizowane wystawy, festyn rodzinny i zostanie odprawiona msza święta.
Prezes Instytutu Lecha Wałęsy Piotr Gulczyński powiedział, że dobiegają końca rozmowy na temat utworzenia w Warszawie specjalnej biblioteki. Będzie się ona zajmować, między innymi, studiami nad Solidarnością i pojęciem nowoczesnego patriotyzmu.
O obchodach 25-lecia Solidarności mówiono podczas konferencji w Warszawie, w której wziął udział między innymi prezydent stolicy - Lech Kaczyński.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz