Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Obniżki ratingów krajów UE. Kto następny do cięcia?

0
Podziel się:

Agencja ratingowa Moody's ostrzegła, że może obniżyć prognozę wiarygodności kredytowej kluczowych państw.

Obniżki ratingów krajów UE. Kto następny do cięcia?
(Stuart Chalmers/CC/Flickr)
bFdFjdrF

Czy strefie euro grozi kolejny wstrząs? Agencja ratingowa Moody's ostrzegła, że może obniżyć Francji, Wielkiej Brytanii i Austrii prognozę wiarygodności kredytowej z najwyższej AAA do negatywnej. Wczoraj zdegradowała ratingi: Włoch, Portugalii, Hiszpanii, Słowacji, Słowenii i Malty.

I tak amerykańska agencja Moody's rating Włoch obniżyła o jeden stopień do poziomu A3, Portugalii również o jeden szczebel do BA3 i Hiszpanii o dwa szczeble do poziomu A3.

Z kolei rating Słowacji i Słowenii Moody's obniżyła o jeden stopień do A2, a Malty również o jeden do poziomu A3.

bFdFjdrH

Jak tłumaczy agencja w komunikacie, zmiany zostały dokonane w związku z rosnącymi finansowymi i makroekonomicznymi zagrożeniami wynikającymi z kryzysu w strefie euro, niepewnością wokół reformy finansowej w Unii Europejskiej, a także słabymi prognozami gospodarczymi regionu i presją na słabe rynki.

Zobacz także: NIEMCY CHCĄ POWSTRZYMAĆ GRECKĄ ZARAZĘ (RT, ang.):

W połowie stycznia agencja ratingowa Standard&Poor's obniżyła ocenę wiarygodności dziewięciu krajów strefy euro, w tym Francji i Austrii, które utraciły najwyższe ratingi AAA, a także Włoch, Hiszpanii, Portugalii, Cypru, Malty, Słowacji i Słowenii.

bFdFjdrN
Czytaj więcej o ratingach
Wyniki polskich banków mogłyby być dużo lepsze. Zobacz, kto jest winny Sektorowi trudno będzie powtórzyć zyski z 2011 roku - mówi Artur Szeski, dyrektor Fitch Polska.
Obniżką ratingów postraszyli 15 krajów Przywódcy UE mieli już wiele okazji, by powstrzymać recesję i za każdym razem im się nie udawało, a czas ucieka - mówią eksperci.
AAA dla... Polacy przyznali ratingi państwom Oceny mają ostrzec naszych eksporterów przed tym, gdzie ryzyko działania jest największe.
bFdFjdsi
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)