Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Obserwatorzy OBWE zostaną zwolnieni?

0
Podziel się:

W rękach prorosyjskich terrorystów, którzy kontrolują Słowiańsk, znajduje się sześciu członków misji obserwacyjnej OBWE, w tym Polak.

Obserwatorzy OBWE zostaną zwolnieni?
(PAP/EPA)

Przywódca prorosyjskich separatystów w Słowiańsku na wschodzie Ukrainy Wiaczesław Ponomariow zapowiedział rychłe uwolnienie wszystkich obserwatorów z państw OBWE - podał niemiecki dziennik _ Bild _.

- _ Wygląda na to, że może dojść do rychłego zwolnienia, bez wymiany jeńców. Mamy z OBWE umowę, by jeszcze nie podawać dalszych szczegółów _ - powiedział niemieckiemu tabloidowi samozwańczy burmistrz Słowiańska.

O jego wypowiedzi, która ma ukazać się w środowym wydaniu gazety, poinformowała we wtorek wieczorem agencja dpa.

Wcześniej Ponomariow powiedział agencji Interfax, że nie ma jeszcze decyzji co do losu zakładników.

W rękach prorosyjskich terrorystów, którzy kontrolują Słowiańsk, znajduje się sześciu członków misji obserwacyjnej OBWE, w tym Polak. Siódmy, szwedzki obserwator, został wypuszczony w niedzielę ze względów zdrowotnych. Separatyści zatrzymali obserwatorów w zeszły piątek. Domagali się wcześniej wymiany zatrzymanych obserwatorów na swoich zwolenników aresztowanych przez ukraińskie władze.

Czytaj więcej w Money.pl
Szewdzki uczestnik misji OBWE uwolniony Mężczyzna miał problemy zdrowotne. Opuścił samochodem OBWE miejsce, w którym inspektorzy są przetrzymywani.
Polak wśród porwanych na Ukrainie Rzecznik MON Jacek Sońta potwierdził, że wśród zatrzymanych członków misji OBWE jest polski oficer.
Terroryści zajęli prokuraturę w Ługańsku Wcześniej wkroczyli do lokalnej państwowej stacji telewizyjnej, gdzie zażądali czasu antenowego na odczytanie oświadczenia do mieszkańców regionu.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)