Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Obwodnica Świdnicy oddana do użytku

0
Podziel się

Nowa droga o długości 3,2 km wyprowadzi tranzyt ciężarowy poza granice miasta

Obwodnica Świdnicy oddana do użytku
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bDztNksB

Dziś po południu pierwsze samochody przejechały oddaną właśnie do użytku obwodnicą Świdnicy. Koszt zakończonej inwestycji to 34 mln złotych. Dotychczas ruch samochodowy w Świdnicy przebiegał przez centrum miasta.

Nowo wybudowana obwodnica połączyła drogę krajową nr 35, prowadzącą z Wrocławia do Wałbrzycha, z drogą wojewódzką nr 382 w kierunku Strzegomia oraz z łącznikiem Świdnicy z autostradą A4.

Zdaniem prezydenta miasta Wojciech Murdzka otwarcie obwodnicy oznacza _ zwiększenie bezpieczeństwa dla mieszkańców, a komfortu podróży dla kierowców _. Jak powiedział, uruchomienie obwodnicy powinno mieć wpływ na zmniejszenie ruchu zwłaszcza przez Osiedle Młodych w Świdnicy.

bDztNksD

Podobną opinię wyraził Michał Nowakowski z Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu. _ Nowa droga o długości 3,2 km wyprowadzi tranzyt ciężarowy poza granice miasta i znacznie upłynni lokalny ruch miejski _ - twierdzi.

_ - Przejazd pojazdów po ulicach, których parametry nie są wystarczające dla dużego natężenia ruchu, powodował nie tylko uciążliwość, ale i zagrożenie dla bezpieczeństwa mieszkańców. Brak płynności ruchu, ograniczenia prędkości, liczne skrzyżowania, sygnalizacje świetlne, duża liczba punktów kolizyjnych, a także hałas, nadmierne drgania i wzrost ilości spalin, szczególnie dotyczący pojazdów ciężarowych, wpływał negatywnie na jakość życia i warunki komunikacji w mieście _ - tłumaczył Nowakowski.

Jak dodał, celem budowy obwodnicy Świdnicy jest unowocześnienie infrastruktury drogowej na terenie miasta, przede wszystkim poprzez usprawnienie połączenia sieci dróg wojewódzkich z krajowymi. Dzięki temu poprawi się dostępność komunikacyjna regionu świdnicko-wałbrzyskiego z pozostałymi obszarami Dolnego Śląska.

Obwodnica Świdnicy kosztowała około 34 mln zł, z czego ok. 15 mln zł to środki pochodzące z dofinansowania unijnego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013.

bDztNksJ

Inwestorem Obwodnicy Świdnicy była Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu.

Czytaj więcej w Money.pl

bDztNkte
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)