Notowania

wiadomości
26.12.2016 15:54

OC drożeje. UOKiK sprawdza, czy to przez zmowę firm ubezpieczeniowych

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów sprawdza, dlaczego drożeje OC, a ubezpieczyciele odpowiadają, że podwyżki są uzasadnione. UOKiK prowadzi badanie rynku, które ma pomóc między innymi w ocenie, czy podwyżki są wynikiem zmowy firm ubezpieczeniowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(starsstudio)

Prezes UOKiK Marek Niechciał powiedział Polskiemu Radiu, że na pierwszy rzut oka wygląda na to, że podwyżki są przynajmniej częściowo uzasadnione. Dodaje, że przez wiele lat ubezpieczyciele ponosili straty na polisach OC. W rezultacie zostali wezwani między innymi przez Komisję Nadzoru Finansowego do takiego ustalenia wysokości składek, żeby polisy nie były sprzedawane ze stratą.

Prezes Polskiej Izby Ubezpieczeń Jan Grzegorz Prądzyński potwierdza, że wysokość składki rośnie między innymi z powodu coraz wyższych odszkodowań i zadośćuczynień, które te firmy muszą wypłacać. Dodaje, że niektóre odszkodowania wypłacane w Polsce są wyższe niż te płacone w krajach zachodnich.

Prezes UOKiK podkreśla, że Urząd sprawdza nie tylko to, czy teraz ubezpieczyciele działają w zmowie, ale też czy wcześniejsze, niższe ceny, nie były efektem nielegalnego porozumienia. Pierwsze efekty postępowania powinny być znane za kilka tygodni.

oprac. Monika Szafrańska

Tagi: wiadomości, gospodarka, porady, ubezpieczenia, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-12-2016

Wol44PZU jest monopolistą , a kto rządzi w tej spółce ? Tzw. dobra zmiana uczyni takie zmiany że przez lata będziemy to prostowali a ich elektorat ciemnota … Czytaj całość

26-12-2016

Cham-burgerPis niszczy w kraju wszystko. Białe staje się czarne i na odwrót, a ludzie udają, że to dobre dla nich zmiany. Prawda jest taka, że Owsiak 25 lat … Czytaj całość

26-12-2016

AnnaWszystko ok, ale dlaczego nagle podnoszą (o ponad 100%) również tym, którzy nie mieli nigdy żadnej szkody?

Rozwiń komentarze (99)