Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
spis
08.04.2011 09:13

Od dziś może do ciebie zapukać rachmistrz

Dotąd Polacy mogli się spisywać wyłącznie przez internet, co zrobiło już około miliona osób.

Podziel się
Dodaj komentarz
(domin_domin/iStockphoto)

*Do pracy w Narodowym Spisie Powszechnym przystępują rachmistrzowie. Jest to kolejny etap spisu, który trwa od 1 kwietnia. Dotąd Polacy mogli się spisywać wyłącznie przez internet, co zrobiło już około miliona osób, a od dziś rachmistrzowie będą nas odwiedzali osobiście lub spisywali telefonicznie. *

Rzecznik Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego Artur Satora wyjaśnia, że jest kilka dokumentów, które pomogą stwierdzić, że rachmistrz rzeczywiście pracuje przy spisie powszechnym. Taka osoba powinna mieć identyfikator zawieszony w widocznym miejscu i okazać swój dowód osobisty.

Rachmistrza można też poprosić o okazanie upoważnienia, które powinien mieć ze sobą. Każdy rachmistrz posiada też służące do spisywania specjalne urządzenie elektroniczne, oznakowane przez GUS.

W razie wątpliwości tożsamość rachmistrza można potwierdzić korzystając z uruchomionej przy okazji spisu powszechnego infolinii. Pod numer infolinii w tej i innych sprawach związanych ze spisem z telefonów stacjonarnych należy dzwonić pod bezpłatny numer: 800 800 800. Dla telefonów komórkowych uruchomiono numer 22 44 44 777, a opłata za połączenie jest zgodna z cennikiem operatora.

Rzecznik przyznaje, że jeszcze przed rozpoczęciem spisu zdarzały się pojedyncze sytuacje, kiedy podszywano się pod rachmistrzów. Rozpoczęcie pracy rachmistrzów nie oznacza, że już nie można się spisywać przez internet - taka możliwość istnieje do 16 czerwca. Narodowy Spis Powszechny potrwa do końca czerwca.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/171/t77995.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/uwaga;na;falszywych;rachmistrzow;z;gus,127,0,768895.html) Uwaga na fałszywych rachmistrzów z GUS Narodowy Spis Powszechny rozpocznie się 1 kwietnia. Oszuści próbują to wykorzystać.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/10/t34314.jpg ) ] (http://interaktywnie.com/biznes/artykuly/inne/kontrowersje-wokol-spisu-mozna-wlamac-sie-do-formularza-19827) Groźna luka w internetowym spisie powszechnym Znając nasz numer PESEL, miejsce urodzenia i nazwisko panieńskie matki, może się za nas spisać ktoś inny. GUS bagatelizuje sprawę.
Tagi: spis, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, gospodarka polska, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz