Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Od dziś niższe ceny biletów komunikacyjnych

0
Podziel się:

Ceny biletów komunikacji miejskiej są niższe o 7 procent.

Od dziś niższe ceny biletów komunikacyjnych
(Mattox/sxc.hu)
bEEveVvV

Od dziś ceny biletów komunikacji miejskiej w Elblągu są niższe o 7 procent. Taką obniżkę cen uchwalili w sierpniu radni Elbląga na wniosek prezydenta miasta Jerzego Wilka z PiS.

Jak poinformowała rzeczniczka prezydenta Monika Borzdyńska bilet papierowy normalny kosztuje od soboty 2,80 zł czyli o 20 groszy mniej niż dotychczas. Za bilet ulgowy pasażer zapłaci od soboty 1,40 zł. Bilet w wersji elektronicznej (kupiony za pomocą telefonu komórkowego) potaniał także o 20 groszy i kosztuje od soboty 2,60 zł. Natomiast ulgowy przejazd wykupiony za pomocą telefonu komórkowego kosztuje 1,30 zł.

Najbardziej staniała opłata za przejazd nieprzekraczający dwóch przystanków. Użytkownik Elbląskiej Karty Miejskiej zapłaci od soboty za przebycie takiej trasy 2,20 zł, dotychczas płacił 2,60 zł. Samorządowcy ustalając ceny biletów uwzględnili pasażerów, którzy pokonują trasę z przesiadką. Opłata za drugi przejazd komunikacją, po przesiadce w ciągu 20 minut, wynosi 40 gr zamiast dotychczasowych 60 gr.

bEEveVvX

Tańsze będą również inne bilety, w tym popularne wśród uczniów tak zwane semestralne. Ich cena wcześniej wynosiła 210 zł, po obniżce jest to 180 zł. Obniżki cen biletów komunikacji miejskiej były jedną z obietnic wyborczych prezydenta Elbląga Jerzego Wilka (PiS).

Wygrał on w lipcu przedterminowe wybory na prezydenta, po tym jak jego poprzednika Grzegorza Nowaczyka (PO) oraz radę miejską odwołali mieszkańcy w kwietniowym referendum. Wśród głównych powodów odwołania Nowaczyka było m.in. wprowadzenie za jego kadencji podwyżek czynszów w mieszkaniach komunalnych i podwyżek cen biletów komunikacji miejskiej.

Czytaj więcej w Money.pl
Mieli zbudować aquapark, przestali istnieć Samorządowa spółka Aquapark Elbląg, która miała zbudować w tym mieście wodny park, przestanie istnieć - zdecydowali dziś elbląscy radni.
PiS stał za "taśmami prawdy"? Przed drugą turą wyborów PiS zamówił sondaż. Wynikało z niego, że Wilk przegra wybory z kandydatką PO. Co na to partia?
POkazują jak przekuć porażkę w sukces Politycy Platformy Obywatelskiej przekonują, że przegrana w wyborach uzupełniających w Elblągu nie jest porażką.
bEEveVwy
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)