Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Od stycznia recepty jednak z pieczątką?

0
Podziel się:

Czujemy się dyskryminowani przez zapisy ustawy refundacyjnej - tłumaczy prezes Naczelnej Rady Lekarskiej.

Od stycznia recepty jednak z pieczątką?
(AlexRaths/iStockphoto)

Resort zdrowia wywiązał się z części obietnic złożonych lekarzom, ale nie jest wykluczone, że po pierwszym stycznia pojawią się recepty z pieczątką _ refundacja do decyzji NFZ _.* *Ministerstwo wydało rozporządzenie w sprawie recept lekarskich, a Naczelna Rada Lekarska ogłosiła komunikat w tej sprawie.

Prezes Rady Maciej Hamankiewicz powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że zgodnie z rozporządzeniem aptekarze będą mogli poprawiać recepty oprócz tych wypisywanych chorym przewlekle. Według niego zauważono, że farmaceuta może poprawić wiele elementów na recepcie, zrobi to równie dobrze jak lekarz i ma do tego narzędzia.

*Były minister zdrowia krytykuje nowe zasady refundacji leków *
[

Absurdalne przepisy uderzą w chorych - uważa Marek Balicki ]( http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/absurdalne;przepisy;uderza;w;chorych,0,0,997376.html )

Hamankiewicz podkreślił, że jest to dobra wiadomość dla pacjentów, którzy nie będą musieli z każdą poprawką na recepcie wracać do lekarza.

Prezes Hamankiewicz dodał jednak, że lekarze mogą nie zrezygnować z protestu, gdyż domagają się nowelizacji ustawy refundacyjnej.

_ - Czujemy się dyskryminowani przez zapisy tej ustawy, dlatego wielu lekarzy uważa, że taki akt protestu przeciwko takiemu nas traktowaniu, polegający na przybiciu pieczątki, powinien być nadal prowadzony _ - powiedział Maciej Hamankiewicz.

Tydzień przed Świętami Bożego Narodzenia Naczelna Rada Lekarska zawiesiła protest, polegający na stemplowaniu recept pieczątką z napisem _ refundacja do decyzji NFZ _.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/183/t92855.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/leki;maja;byc;tansze;ale;pacjenci;nie;zaplaca;mniej,253,0,997629.html) Leków w teorii będą tańsze. A w praktyce... Analizy nowej listy leków refundowanych wykazały, że ceny leków obniżyły się o ponad 10 procent.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/190/t125118.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/lista;lekow;refundowanych;zobacz;czego;zabraklo,225,0,996577.html) Tych leków zabrakło na liście. Zobacz, czy zapłacisz Z listy leków refundowanych usunięto aż 847 produktów, stosowanych m.in. w leczeniu schizofrenii i u osób chorych na raka.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/188/t19132.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/ustawa;o;refundacji;lekow;jest;niekonstytucyjna,116,0,994932.html) To już koniec leków za złotówkę? PiS skarży Od 1 stycznia 2012 roku ceny i marże leków refundowanych będą stałe; nie będzie można ich zmieniać
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)