Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Oddziały przedszkolne w świętokrzyskiem dostaną ponad 12 mln zł na najmłodszych

0
Podziel się

Pieniądze będą przeznaczone na lepsze wyposażenie funkcjonujących obecnie przy szkołach zerówek, w których uczą się pięciolatki i sześciolatki

Oddziały przedszkolne w świętokrzyskiem dostaną ponad 12 mln zł na najmłodszych
(monkeybusinessimages/iStockphoto)
bEpDmRud

Blisko 12,4 mln zł z funduszy unijnych na dostosowanie oddziałów przedszkolnych - działających przy szkołach podstawowych - do potrzeb najmłodszych dzieci, rozdysponuje do końca 2013 roku. Świętokrzyskie Biuro Rozwoju Regionalnego (ŚBBR). Jutro rusza nabór wniosków do programu.

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, nadzorujące wykorzystanie funduszy unijnych, wskazało 26 gmin województwa świętokrzyskiego, w których - zgodnie z analizami Ministerstwa Edukacji Narodowej - działa najmniej przedszkoli. O dofinansowanie będą mogły występować samorządy i stowarzyszenia prowadzące szkoły z oddziałami przedszkolnymi, działające na tym terenie.

Pieniądze będą przeznaczone na lepsze wyposażenie funkcjonujących obecnie przy szkołach _ zerówek _, w których uczą się pięciolatki i sześciolatki. W przyszłości oddziały te będą mogły przyjmować młodsze dzieci - trzylatki i czterolatki.

bEpDmRuf

Jak poinformowała Dorota Hlebicka-Józefowicz z ŚBBR, pieniądze będzie można wykorzystać m.in. na: przygotowanie placów zabaw, zakup zabawek, pomocy dydaktycznych, tablic interaktywnych oraz mebli i urządzeń potrzebnych do wyposażenia klas, toalet i kuchni.

Wsparcie otrzymają przyszkolne _ zerówki _ z gmin znajdujących się w powiatach: buskim, jędrzejowskim, kazimierskim, kieleckim, koneckim, opatowskim, ostrowieckim, sandomierskim, starachowickim i staszowskim. Jednym z warunków przyznania dofinansowania jest zapewnienie funkcjonowania oddziału przedszkolnego przez minimum dwa lata.

Przedsięwzięcie o wartości ok. 12,4 mln zł będzie finansowane ze środków unijnych, w ramach programu operacyjnego Kapitał Ludzki. Jeden oddział przedszkolny otrzyma maksymalnie ok. 87 tys. zł wsparcia.

Wsparcie finansowe obecnych _ zerówek _, aby dostosować je na potrzeby młodszych przedszkolaków, wynika z planowanych zmian w systemie oświaty. Zgodnie z koncepcją MEN, od 1 września 2015 r. gminy zostaną zobowiązane do zapewnienia miejsc w przedszkolach wszystkim czterolatkom, a od 1 września 2017 r. - również trzylatkom.

bEpDmRul

Czytaj więcej w Money.pl

bEpDmRuG
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)