Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Odwołanie Hanny Gronkiewicz Waltz. Prezydent stolicy apeluje do mieszkańców

0
Podziel się:

Jeśli w Waszej opinii w Warszawie nie dzieje się nic nadzwyczajnego, nie bierzcie udziału w tym referendum - pisze Gronkiewicz Waltz.

Odwołanie Hanny Gronkiewicz Waltz. Prezydent stolicy apeluje do mieszkańców
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEIPziAB

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz zaapelowała do warszawiaków, aby nie brali udziału w referendum w sprawie jej odwołania. Wezwała mieszkańców stolicy, aby - jeśli w ich opinii w mieście nie dzieje się nic nadzwyczajnego - poczekali do przyszłorocznych wyborów z wyrażeniem swej opinii.

_ - Chciałabym zaapelować szczególnie do tych warszawiaków, którzy wciąż wahają się, czy wziąć udział w referendum warszawskim. Jeśli w Waszej opinii w Warszawie nie dzieje się nic nadzwyczajnego, nie bierzcie udziału w tym referendum. Poczekajcie. Za rok są wybory. Wtedy będziecie mieli możliwość ocenić pełne dwie kadencje mojego urzędowania i skonfrontować to z dokonaniami i pomysłami innych kandydatów. Taki wybór będzie wyborem pozytywnym _ - napisała Gronkiewicz-Waltz w liście opublikowanym w środę na internetowej stronie PO.

Jak oceniła, obecna konstrukcja referendum, zgodnie z którą aby było ono ważne, wymagana jest odpowiednia frekwencja, wyraźnie narzuca linię wyboru: _ jeśli jesteś za odwołaniem prezydenta - idź, jeśli przeciw - nie idź _.

bEIPziAD

_ - Taka logika działania nie ma znaczka partyjnego. Dokładnie w ten sam sposób zachował się PiS i Jarosław Kaczyński w trakcie referendum w Łodzi w 2010 roku. Powiedział wtedy: W mieście Łodzi nic nadzwyczajnego się nie dzieje. Ja nie wybrałbym się na to referendum _ - napisała w liście prezydent Warszawy.

Gronkiewicz-Waltz zaznaczyła, że apel kieruje szczególnie do wszystkich swoich sympatyków i osób, które zamierzają poprzeć ją w referendum. _ - Nie marnujcie swojego głosu. Nie dajcie się namówić Jarosławowi Kaczyńskiemu i nie bierzcie udziału w tym wiecu politycznym jednej partii. Tylko zwiększycie liczbę jego uczestników, a i tak Was przekrzyczą _ - podkreśliła.

_ - Jeśli chcecie mi pomóc, zostańcie w domu, a swój głos oddajcie za rok. Wtedy będą prawdziwe wybory. Wtedy Wasz głos będzie mi naprawdę potrzebny. Dziś jedyny, kto się ucieszy z Waszego udziału w referendum będzie Jarosław Kaczyński. Nie bez przyczyny namawia moich zwolenników, żeby wzięli w nim udział. Pamiętajcie, jeśli Jarosław Kaczyński Was do czegoś namawia, to na pewno nie jest to dobre dla mnie _ - napisała Gronkiewicz-Waltz.

Referendum w sprawie odwołania prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz odbędzie się 13 października. Będzie ważne, jeśli weźmie w nim udział 3/5 liczby wyborców, którzy uczestniczyli w wyborach prezydenta w Warszawie w 2010 roku, czyli co najmniej 389 430 osób. Inicjatywę zapoczątkowaną przez szefa Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej, burmistrza Ursynowa Piotra Guziała poparły m.in.: PiS, Ruch Palikota i Solidarna Polska.

bEIPziAJ
Czytaj więcej w Money.pl
Ostro o prezydent Warszawy: buta i arogancja - _ Nie dajcie się przekonać, że demokracja bezpośrednia to coś gorszego. Kto kwestionuje ten mechanizm, kwestionuje demokrację _ - apelował Kaczyński.
Media oskarżone o manipulacje referendum Uniemożliwienie emisji spotów zachęcających do udziału w referendum jest bezprecedensową próbą manipulacji, której celem jest wypaczenie wyniku referendum - głosi oświadczenie WWS.
Piotr Gliński rzuci wyzwanie prezydent stolicy? Profesor jednocześnie przyznaje, że odwołanie Hanny Gronkiewicz-Waltz jest akcją polityczną.
bEIPziBe
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)