Notowania

giełda
07.08.2017 10:37

Odwołano szefa Polskiego LNG. Funkcję pełnił 6 dni

Rada nadzorcza Polskiego LNG odwołała Marka Drac-Tatonia z funkcji prezesa, podał Gaz-System - właściciel 100% w spółce.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Lukasz Szelemej/East News)

Rada nadzorcza Polskiego LNG odwołała Marka Drac-Tatonia z funkcji prezesa, podał Gaz-System - właściciel spółki. Swojej funkcji nie pełnił więc nawet... pełny tydzień.

"Decyzja jest spowodowana brakiem uzgodnień co do zasad współpracy pomiędzy spółkami grupy kapitałowej Gaz-System i warunków kontraktu menadżerskiego" - czytamy w komunikacie.

Zarząd pracuje w składzie jednoosobowym, podano także.

Marek Drac-Tatoń został powołany na prezesa Polskiego LNG od 1 sierpnia br. Na funkcję wiceprezesa powołano wówczas Bartłomieja Słomę.

Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz-System jest spółką strategiczną dla polskiej gospodarki, odpowiedzialną za przesył gazu ziemnego oraz zarządzanie najważniejszymi gazociągami w Polsce. Polskie LNG to właściciel i zarządca polskiego terminalu w Świnoujściu.

Marek Drac-Tatoń to doktor nauk ekonomicznych Uniwersytetu Szczecińskiego. Ma też uprawnienia biegłego rewidenta. W swojej karierze był prezesem Nafty Polskiej i Polskiej Korporacji Inwestycyjnej. Zasiadał też w radach nadzorczych m.in. Zakładów Azotowych Tarnów i Zakładów Chemicznych Wiskord, PKN Orlen, Zakładów Chemicznych Police. Poza tym pracował w firmie konsultingowej Ernst & Young i Polskim Towarzystwie Ubezpieczeń.

Tagi: giełda, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-08-2017

pan ludziNie pocałował stóp moich i nie chciał łożyć na cele moje i wyznawców sekty mojej . Czy po prostu nie chciał brać udziału w syfie albo nie umiał się … Czytaj całość

07-08-2017

wicIle odprawy??? i na jakie kolejne misjonarskie stanowisko?

07-08-2017

MikTo może ja zgłaszam swoją osobę na prezesa. Nie mam pojęcia o tej branży ale odprawę za te parę dni bym wziął.

Rozwiń komentarze (40)