Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

OECD obniżyła prognozy globalnego wzrostu

0
Podziel się:

Obniżki dotyczą tego i przyszłego roku i wynikają przede wszystkim z osłabienia tempa wzrostu gospodarek wschodzących.

OECD obniżyła prognozy globalnego wzrostu
(admy - Fotolia.com)

W opublikowanym raporcie Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) obniżyła swą prognozę globalnego wzrostu ekonomicznego w roku bieżącym i przyszłym do odpowiednio 2,7 i 3,6 proc.

Pochodząca z maja poprzednia edycja ogłaszanego co pół roku raportu mówiła o wzroście o 3,1 proc. w roku bieżącym i o 4 proc. w roku 2014.

Obniżka ta wynika przede wszystkim z osłabienia tempa wzrostu gospodarek wschodzących. _ (Państwa) BRIICS (Brazylia, Rosja, Indie, Indonezja, Chiny, RPA) były motorem wzrostu, ciągnęły świat i przyhamowują _ - powiedział sekretarz generalny OECD Angel Gurria.

Raport obniżył również spodziewany na ten rok spadek produktu krajowego brutto państw strefy euro do 0,4 proc., podczas gdy w maju prognozowano, że będzie to 0,6 proc.

Czytaj więcej w Money.pl
Zaskakujące dane ze Stanów Zjednoczonych Produkt Krajowy Brutto USA wzrósł w III kwartale 2013 roku o 2,8 procent - podał Departament Handlu USA w pierwszym wyliczeniu.
W 2014 PKB będzie rósł w tempie 4 procent rocznie? Najniższy wzrost PKB polska gospodarka zanotowała w I kwartale 2013 r. W następnych kwartałach ma być już lepiej.
Zaskakujące dane o gospodarce Eurolandu W Unii Europejskiej pojawiły się nowe zielone, wyspy. Gospodarki tych krajów znacznie wyprzedają Polskę.
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)