Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Olimpiada w Londynie. Sprawdź, kto zapalił znicz

Olimpiada w Londynie. Sprawdź, kto zapalił znicz

Fot. EPA/PAP

Uroczystość otwarcia Igrzysk w Londynie, tradycyjnie została zwieńczona, zapaleniem olimpijskiego znicza. Zaszczyt ten niespodziewanie spotkał siedmiu młodych brytyjskich sportowców. Igrzyska XXX Olimpiady w Londynie oficjalnie otworzyła królowa Elżbieta II.

Wcześniej 80 tysięcy widzów zgromadzonych na Stadionie Olimpijskim w Londynie i około miliarda telewidzów obserwowało ponad trzygodzinną uroczystość otwarcia. Rozpoczęła się ona od bicia w wielki, specjalnie odlany na tę okazję dzwon.

W inauguracji wzięły udział tysiące sportowców, około stu głów państw i szefów rządów, 15 tysięcy uczestników programu artystycznego, weterani sportu i żołnierze.

Olimpiada w Londynie. Zobacz serwis specjalny Money.pl

Czytaj więcej w Money.pl
Sprzątał domy, by wystartować w Londynie
Wielu amerykańskich olimpijczyków ma bardzo trudną sytuację finansową. Szczegółowy raport na ten temat zamieściła telewizja CNN.
Konkurent Obamy zalicza wpadki w Londynie
Kandydat republikanów w amerykańskich wyborach prezydenckich wytknął Brytyjczykom niedociągnięcia w przygotowaniu Olimpiady.
Przyjechał rikszą na igrzyska w Londynie. Pokonał 60 tys. km!
Wyprawa przez 16 państw wymagała od mężczyzny zmierzenia się z powodzią, przejazdu przez obszary nękane wojną i przekroczenia wysokich pasm górskich.
londyn, otwarcie, uroczystość, stadion olimpijski
IAR
Czytaj także
Polecane galerie
konstantynopolowiczcalineczka
46.76.2.* 2012-07-28 09:24
Dziennikarz niniejszego artykułu pewnie spędził studia jak dziewczyna na tym filmie: http://www.youtube.com/watch?v=-OIHHmU59c0 stąd nie wie, że olimpiada to okres pomiędzy igrzyskami.