Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
olimpiada w soczi
01.06.2013 12:37

Olimpiada w Soczi. Raport o nadużyciach i zagrożeniu terroryzmem

Igrzyska w 2014 roku będą najdroższymi w historii olimpiady, bo kosztować będą aż 50 miliardów dolarów. Według autorów raportu, ponad połowa tej kwoty trafiła na prywatne konta biznesmenów, urzędników i polityków.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Anosmia/CC BY 2.0/Flickr)

*Przygotowania do olimpiady Soczi - 2014 są przeżarte korupcją. Do takich wniosków doszli dwaj opozycyjni politycy: Borys Niemcow i Leonid Martyniuk. Opublikowali oni raport na temat przygotowań do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich. *

Już na początku raportu stawiają oni tezę, że igrzyska w 2014 roku będą najdroższymi w historii olimpiady, bo kosztować będą aż 50 miliardów dolarów. Według nich, ponad połowa tej kwoty trafiła na prywatne konta biznesmenów, urzędników i polityków.

Podkreślają również, że olimpiada będzie się odbywała w regionie wysokiego zagrożenia terrorystycznego, na co zwraca również uwagę były komandos Siergiej Denczerow. - _ Miasto Soczi, które przyjmować będzie w lutym przyszłego roku olimpiadę, położone jest po sąsiedzku z bardzo niespokojnym rejonem północnego Kaukazu. Tam działają szahidzi, których nikt nie kontroluje, a którzy zrobią wszystko, by popsuć nam to wydarzenie _ - mówi komandos.

W raporcie Niemcowa i Martyniuka wskazano również, że budowa obiektów olimpijskich zagraża środowisku naturalnemu i stabilności infrastruktury miejskiej w Soczi.

Czytaj więcej w Money.pl
Limitowana edycja olimpijskich monet Specjalne złote i srebrne monety zostaną wybite przez Centralny Bank Rosji.
Zła pogoda na olimpiadzie? Plan B, a nawet C Do zimowych igrzysk olimpijskich w Soczi pozostał ponad rok, ale dwa z olimpijskich obiektów - skocznia narciarska oraz lodowisko, na którym rywalizować będą łyżwiarze figurowi - zostały już sprawdzone podczas zawodów.
Wielkie polowanie na muzułmanów w Rosji Operacja jest konsekwencją pojawienia się na portalach społecznościowych stron radykalnej wspólnoty nazywającej siebie Petersburskim Dżamaatem.
Tagi: olimpiada w soczi, soczi, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz