Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Olli Rehn zaleca obniżenie podatków

0
Podziel się:

Rehn stanął też w obronie podjętego przez Komisję Europejską postępowania sprawdzającego wobec Niemiec w związku z ich zbyt dużą nadwyżką eksportową.

Olli Rehn zaleca obniżenie podatków
(AP/Fotolink/East News)

Komisarz Unii Europejskiej do spraw walutowych Olli Rehn doradził w niedzielę rządowi Niemiec obniżenie podatków, co zwiększyłoby popyt wewnętrzny i przyczyniło się do zmniejszenia krytykowanej za granicą jako nadmierna nadwyżki eksportu nad importem.

_ - Nie chodzi o to, by osłabić przemysł eksportowy, ale o wzmocnienie popytu w Niemczech, na przykład poprzez zmniejszenie znacznego obciążenia z tytułu podatków i składek ubezpieczeniowych, w szczególności dla osób mało zarabiających _ - głosi wypowiedź Rehna, opublikowana w internetowym wydaniu dziennika _ Bild _.

Rehn stanął też w obronie podjętego przez Komisję Europejską postępowania sprawdzającego wobec Niemiec w związku z ich zbyt dużą nadwyżką eksportową. Jak zaznaczył, nikt nie chce, by Niemcy gorzej pracowali i tym samym odnosili mniejsze sukcesy eksportowe. Jednak wysoka nadwyżka eksportowa oznacza, że znaczną część zaoszczędzonych pieniędzy Niemcy zainwestowali za granicą. Zamiast tego powinni więcej inwestować i konsumować w kraju - podkreślił unijny komisarz.

Wskazał jednocześnie, że podwyższanie zadłużenia państwa w celu zwiększenia inwestycji jest nie do pomyślenia.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)