Notowania

Opel zapowiada wprowadzenie samochodu elektrycznego w 2017 roku

Opel przekonuje, że dzięki nowym rozwiązaniom technicznym uda się uzyskać dłuższy zasięg pojazdu w porównaniu z konkurencją z segmentu aut kompaktowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Opel)

Niemiecki producent zapowiedział, że w 2017 roku wprowadzi na europejski rynek samochód elektryczny zasilany akumulatorami: Amperę-e. Samochód ma być wyposażony w systemy łączności z internetem a także w rozwiązania z zakresu elektrycznej mobilności.

Aktualizacja 12.02.2015 10:15

Wprowadzenie elektrycznego samochodu ma być częścią strategii Opla, która zakłada w latach 2016-2020 zaoferowanie klientom 29 nowych modeli samochodów - podkreśla niemiecki producent. Zwraca też uwagę, że w pracach nad modelem Ampera-e wykorzystano doświadczenia z samochodu Ampera z 2011 roku.

Należąca do amerykańskiego koncernu General Motors marka zapewnia, że w nowym samochodzie elektrycznym, który jest bliźniaczym modelem zaprezentowanego wcześniej w USA Chevroleta Bolta, zastosuje płaską konstrukcję akumulatora, która przełoży się na "kompaktowe proporcje nadwozia". Ogniwa będą zainstalowane pod podłogą pojazdu - dodano w komunikacie.

Opel przekonuje, że dzięki nowym rozwiązaniom technicznym uda się uzyskać dłuższy zasięg pojazdu w porównaniu z konkurencją z segmentu aut kompaktowych.

Poinformowano także, że Ampera-e będzie wyposażona w osobistego asystenta kierowcy - Opel OnStar. Dodatkowo samochód będzie podłączony do internetu oraz wyposażony w system multimedialny, umożliwiający zintegrowanie smartfonów i innych urządzeń elektronicznych z pojazdem.

Tagi: niemiecki koncern motoryzacyjny, opel, samochód elektryczny, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz